Dom opieki dla seniora - skąd wziąć na to pieniądze? Skuteczne sposoby

Dom opieki dla seniora - skąd wziąć na to pieniądze? Skuteczne sposoby
Drukuj Skomentuj

Dom opieki dla seniora – skąd wziąć na to pieniądze? Zastanawia się wielu. W końcu pobyt najbliższej osoby w takiej placówce wiąże się z niemałym kosztem. Podpowiadamy, skąd wziać pieniądze na pobyt w domu opieki.

Dom opieki dla seniora – skąd wziąć na to pieniądze?


Warto zadbać, by seniorzy spędzili jesień życia jak najlepiej. Wiele rodzin choć chce zdecydować się na oddanie seniora pod opiekę specjalistom, nie zawsze ma na to fundusze. Są jednak sposoby na to, by zyskać pieniądze.

 

Sprawdź również: Cennik domów opieki. Ile kosztują domy opieki w Lublinie?


Przede wszystkim, jeśli nie mamy pieniędzy na prywatny ośrodek, powinniśmy złożyć wnioski o przyjęcie do kilku publicznych domów opieki jednocześnie. Dzięki temu możemy szybciej dostać miejsce.


Warto zainteresować się również rozwiązaniem przejściowym. Do czasu  aż senior otrzyma miejsce, rodzina może korzystać z pomocy pielęgniarki środowiskowej. Czasami seniorowi przysługuje również opiekunka medyczna, której pracę finansuje NFZ.

 

Czytaj także: Gdzie chcą mieszkać seniorzy? Wybierają przede wszystkim samodzielność


Należy również dowiedzieć się, czy gmina nie prowadzi programów, które wspierają prywatne domy opieki. Wówczas można zyskać pomoc od gminy.


Można również zarejestrować się w okolicznym ośrodku pomocy społecznej i być na bieżąco  w programach regionalnych, które mogą dofinansować pobyt seniora w domu opieki.

 

Czytaj również: Rodzinny dom opieki społecznej - opłaty za pobyt


Jeśli potrzebujemy natychmiastowej pomocy, możemy również starać się o miejsce w ośrodku dziennym. To duże ułatwienie dla rodzin, które nie mogą pozwolić sobie na całodobową opiekę nad seniorem. Taki pobyt jest też o wiele tańszy.

Podobne artykuły

Skomentuj

Dodane komentarze (1)