Dom Seniora Bożena II w Ogrodzieńcu

Dom Seniora Bożena II  w Ogrodzieńcu
Drukuj Skomentuj

Jesień życia to moment, kiedy potrzebne są pomoc i wsparcie innych osób. Jednak nie zawsze można liczyć na pomoc najbliższych. Warto wtedy zdecydować się na pomoc wykwalifikowanych opiekunów.

Kiedy nadchodzi jesień życia, wielu seniorów szuka ciszy i spokoju. Osoby starsze, wbrew pozorom, nie chcą być jednak wyłączone z życia towarzyskiego i kulturalnego. Alternatywą spokojnego, ale też ciekawego życia, jest pobyt w domu seniora. 

 

Dzieci bardzo często stają przed dylematem – czy umieścić rodzica w domu seniora, zrezygnować z kariery zawodowej, czy pozostawić ukochaną matkę czy ojca samego sobie. Jest to bardzo trudna sytuacja, ale nie bez wyjścia. 

 

Skorzystanie z pomocy innych zawsze jest dobrym pomysłem. Jeśli zdecydujesz się na umieszczenie rodzica w domu seniora, możesz być pewny, że będzie on otoczony troską i objęty profesjonalną opieką.

 

Dom Seniora Bożena II to ośrodek usytuowany na wyjątkowych terenach Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Jego głównym mottem są słowa "Szanujcie , kochajcie i wspierajcie starszych ludzi , gdyż oni byli tacy jak My , a My będziemy tacy jak oni .." 

 

Zaufaj Domowi Seniora Bożena II, a on z pewnością nie zawiedzie.

 

Celem tego miejsca jest przede wszystkim zaspokojenie potrzeb znajdujących się tam seniorów:

 

    • zapewnienie opieki osobom w podeszłym wieku, niepełnosprawnym i przewlekle chorym

    • zapewnienie pobytu z rehabilitacją

    • dostęp specjalistycznych sprzętów – łóżek rehabilitacyjnych i materaców przeciwodleżynowych dla osób unieruchomionych

    • nadzór lekarzy specjalistów i konsultacje z lekarzami

    • 5 domowych posiłków dostosowanych do specjalistycznej diety seniora

    • opiekę adaptacyjną, zajęcia rehabilitacyjno-usprawniające, terapię zajęciową

    • dom seniora jest przyjazny osobom niepełnosprawnym 

 

Dom Seniora Bożena II oferuje opiekę doświadczonego personelu  składającego się z dyplomowanych pielęgniarek i opiekunek osób starszych. Jest dostosowany do potrzeb osób w podeszłym wieku, więc wyposażeniem pokoju są łazienki i TV. Jest to również ośrodek, który szanuje tradycje religijne – organizuje dni świąteczne i zapewnia seniorom dostęp do opieki duszpasterskiej. 

 

Dzięki wszystkim udogodnieniom w tym domu seniora można poczuć się jak w domu. Rodzinna atmosfera to największy atut tego miejsca. Jednak zanim podejmiesz decyzję odwiedź ośrodek i poznaj personel, który zaopiekuje się twoim bliskim. 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!