Dom Seniora Dwór Biskupi w Nysie

Dom Seniora Dwór Biskupi w Nysie
Drukuj Skomentuj

Nysa, znana jako śląski Rzym, przez ponad 500 lat stolica Księstwa Nyskiego, od lat oferuje niezliczone atrakcje historyczne. Jedną z nich jest zrewitalizowany Dwór Biskupów Wrocławskich. Do dyspozycji przybywających są restauracje, kawiarnie, ogródki kawiarniane i restauracyjne, dworska sala balowa, klub jazzowy, piękny stylowy hotel, a przede wszystkim, Dom Opieki Dwór Biskupi, o powierzchni ponad 5 000 m2. Całość otoczona jest fosą oraz przepięknym barokowym dziedzińcem i zespołem parkowym, pełnym ciszy i spokoju.

Dom Seniora w Dworze Biskupim oferuje komfortowe przestronne pokoje oraz mieszkania 1, 2 i 3-osobowe. Wszystkie pomieszczenia są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Każdy pokój i mieszkanie wyposażono w wysokiej jakości meble, łazienkę z pochwytami, bezprogowymi prysznicami, systemem przywoławczym, TV, radio, czy Internet.

Placówka oferuje opiekę w różnych formach i zakresach, uwzględniając stan zdrowotny lub sytuację osobistą seniorów. W ramach stacjonarnej opieki całodobowej, podopieczni otrzymają miejsce w pokoju mieszkalnym z kompletnym umeblowaniem, całodobowe wyżywienie przygotowywane zgodnie z zaleceniami dietetyka, profesjonalną opiekę pielęgniarską, lekarską, rehabilitacyjną, a także opiekunów i terapeutów zajęciowych. Pacjenci mają stały dostęp do kapliczki, mogą uczestniczyć w licznych wydarzeniach kulturalnych, spotkaniach integracyjnych oraz korzystać z sali fitnesu, sali balowej, przepięknej sali koncertowej, biblioteki z czytelnią, TV, radia, czy Internetu.

 

Dom Seniora Dwór Biskupi w Nysie

 

Dom Opieki Dwór Biskupi oferuje również pobyty czasowe, na czas poprawy stanu zdrowia seniora lub wykonania badań. Możliwość spotkań w towarzystwie rówieśników spoza Domu Opieki i wolontariuszy, to dodatkowe walory tej oferty. Dom Opieki w Dworze Biskupim oferuje również usługi w zakresie rehabilitacji, w tym pozabiegowej, pobyty wypoczynkowe oraz opiekę nad osobami z demencją i z chorobą Alzheimera.

Profesjonalny zespół placówki oraz procedury jego pracy, dają gwarancję bezpieczeństwa, fachowej pomocy, poszanowania godności oraz indywidualności każdego mieszkańca, w tym, tak ważne dla każdego z nas, okazywanie autentycznego zrozumienia, cierpliwości, ciepła i przyjaźni. Nie do przecenienia oferty Dworu Biskupiego, poza niespotykaną na co dzień jakością warunków bytowych, jest jego atmosfera. Profesjonalny zespół, posiadający takie cechy jak: odpowiedzialność, fachowość, zrozumienie i empatia dla wszystkich mieszkańców Dworu Biskupiego dają poczucie bezpieczeństwa i wspólnoty. Tu nikt nie jest samotny, tu tworzy się więzi i przyjaźnie każdego dnia.

Dom Opieki Dwór Biskupi w Nysie jest miejscem wyjątkowym na mapie polskich domów opieki. Z jednej strony oferuje kompleksowe usługi, m.in. dzięki współpracy z Instytutem Pielęgniarstwa, czy szpitalami i wolontariuszami, z drugiej strony oferuje coś, czego trudno szukać w dostępnych nam ofertach, tj. prawdziwe miasto seniora o najwyższych standardach jakości i walorach historycznych. Z jednej strony położony w samym w centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie Kościoła Najświętszej Marii Panny przy rynku Solnym, z drugiej strony położony jest w parku miejskim, z własnym zespołem parkowym.

 

Ponadto - szeroka oferta zajęciowa, różnorodność lokali i ich funkcji, idealne położenie, możliwość opieki nad bujną roślinnością zespołu parkowego i dziedzińca, własne restauracje, kluby, sale koncertowa, balowa, kinowa, centrum fitness, biblioteka, kawiarnia, księgarnia wkrótce gabinety kosmetyczne i fryzjerskie. Przykład Domu Opieki Dwór Biskupi pokazuje, że domy opieki wcale nie muszą być odizolowanymi placówkami pobytu osób  starszych, skupionymi wyłącznie na opiece pielęgniarskiej. Dom opieki może być miejscem tworzącym wyjątkową społeczność, miastem seniorów pełnym atrakcji, stworzonym dla osób starszych, które również mają potrzeby korzystania z dóbr kultury, a także z życia w najlepszych warunkach.

Nic nie przekona Was bardziej, niż osobista wizyta, dlatego zapraszamy do odwiedzenia Dworu Biskupiego. Personel Domu Opieki opowie Wam o tym niezwykłym miejscu, przedstawi jego mieszkańców, pokaże pokoje mieszkalne, a także zaprezentuje program zajęć oraz atrakcje tej niezwykłej placówki. Podczas wizyty w obiekcie otrzymacie również wszelkie niezbędne informacje, pomoc w załatwieniu formalności, propozycję umowy pobytu w domu opieki, z którą będziecie mogli zapoznać się na miejscu lub w swoim domu.

 

Dwór Biskupów Wrocławskich

Aleja Józefa Lompy 3
48-300 Nysa
(77) 433 88 88
office@dworbiskupi.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe