Dom Seniora Veteris w Bystrzejowicach Drugich

Dom Seniora Veteris w Bystrzejowicach Drugich
Drukuj Skomentuj

Dom Seniora Veteris w Bystrzejowicach działający od lipca 2017 roku to placówka zajmująca się profilaktyką, leczeniem i rehabilitacją osób w podeszłym wieku. Ten parterowy, znajdujący się w cichej i spokojnej okolicy obiekt o powierzchni 720 m2 , zlokalizowany jest około 20 kilometrów od centrum Lublina, a także 15 kilometrów od Świdnika. Jego atutem jest bliskie sąsiedztwo lasów, które doskonale wpływa na spokój ducha i wypoczynek podopiecznych.

Dom seniora został odpowiednio przystosowany do opieki nad osobami starszymi - jest wygodny, praktyczny i nie posiada barier architektonicznych. Ponadto, wyróżnia się przyjazną, stonowaną kolorystyką, a także wszelkimi wygodami. Placówka zapewnia stałą lub tymczasową całodobową opiekę nad osobami samotnymi, przewlekle chorymi, niepełnosprawnymi, jak również rehabilitację, czy opiekę poszpitalną.

 

 

Obiekt oferuje swoim mieszkańcom pokoje 2, 3 i 4-osobowe, wyposażone w pełni sterowane elektryczne łóżka, instalację przywoławczą oraz łazienki ze specjalnymi uchwytami i antypoślizgową podłogą. Czuwająca nad seniorami kadra medyczna posiada bogate doświadczenie w zakresie opieki nad osobami borykającymi się z różnymi schorzeniami wieku podeszłego, takimi jak otępienia, choroba Parkinsona, czy Alzheimera. Pracę całego personelu medycznego ośrodka nadzoruje i monitoruje lekarz specjalista z dużym stażem z zakresu  medycyny rodzinnej oraz geriatrii. Wspiera go równie kompetenta i cierpliwa pielęgniarka koordynująca.

 

 

Ze względu na to, iż Dom Seniora Veteris dysponuje sprzętem medycznym w postaci ssaków, nebulizatora, koncentratora tlenu, agregatu prądotwórczego, aparatu EKG, zestawu przeciwwstrząsowego, defibrylatora AED, worka ambu - jest w stanie przyjąć pacjentów w ciężkich stanach. Placówka chętnie zajmie się rehabilitacją seniorów po udarach mózgu, po zabiegach ortopedycznych w postaci wstawienia endoprotezy bioder lub kolan, a także po złamaniach wskutek upadków.

 

 

Każdy pacjent przyjmowany do tego domu opieki ma wykonaną tzw. Całościową Ocenę Geriatryczną (COG). To nic innego jak wielokierunkowy, zintegrowany proces diagnostyczny, którego celem jest ustalenie priorytetów leczniczo-rehabilitacyjnych, potrzeb oraz  możliwości zapewnienia dalszego leczenia i rehabilitacji/opieki, określenie zdolności osoby starszej do samodzielnego funkcjonowania, a także potrzeb zdrowotnych, psychologicznych i socjalnych. Ocena pensjonariusza wykonywana jest przez odpowiedni zespół specjalistów w postaci lekarza, rehabilitanta i pielęgniarki, we współpracy z rodziną chorego.

 

 

Podczas przeprowadzania takiego badania, brany jest pod uwagę stan czynnościowy, stan zdrowia fizycznego, stan funkcji umysłowych, a także ocena socjalno-środowiskowa pacjenta. W razie konieczności, lekarze specjaliści z lubelskich ośrodków klinicznych wykonują dodatkowo płatne konsultacje specjalistyczne. Jak wynika z obserwacji, efekty stosowania COG są wymierne. Świadczą o tym odnotowane przypadki osób przyjmowanych w bardzo złym stanie, które po wdrożeniu procesu diagnostyczno-terapeutycznego funkcjonują teraz samodzielnie w warunkach domowych. 

 

 

Znacie kogoś, kto potrzebuje opieki dobrze przygotowanej, pracowitej i sympatycznej kadry pracowniczej, której głównym celem jest zapewnienie jak najwyższego komfortu domowników? Dom Seniora Veteris stawia przede wszystkim na zadowolenie swoich podopiecznych! Nie zwlekajcie i skontaktujcie się z placówką, skupioną na wielokierunkowych działaniach lekarskich, pielęgniarskich, rehabilitacyjnych, socjalnych i psychologicznych.


Dom Seniora Veteris


21-050 Piaski
Bystrzejowice Drugie 77 B

tel. 605 601 399
e-mail: domseniora@veteris.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe