Domowe sposoby na oparzenia słoneczne

Domowe sposoby na oparzenia słoneczne
Drukuj Skomentuj

Nie tylko preparaty z drogerii i aptek przynoszą natychmiastowe działanie. Okazuje się, że również domowe sposoby na oparzenia słoneczne są równie skuteczne jak specyfiki, które możemy kupić. Sprawdź nasze propozycje domowych sposobów na radzenie sobie z oparzeniami.

Chłodny prysznic

 

Chłodny prysznic to pierwszy krok, który przyniesie poparzonej skórze prawdziwe ukojenie. Przyniesie ci niesamowitą ulgę, ale należy pamiętać, by nie doprowadzić organizmu do szoku! Zacznij od letniej wody i po kilku minutach możesz przejść na chłodniejszy strumień. Pamiętaj również, by nie był on zbyt silny, ponieważ wpłynie to negatywnie na twoją skórę.

 

Okłady z jogurtu naturalnego, zsiadłego mleka i kefiru

 

To najbardziej znany domowy sposób na oparzenia słoneczne. Produkty te szybko przynoszą skórze ulgę i regenerują ją. Ważne jest, by wybrać produkty bez cukru, ponieważ cukier może wpłynąć negatywnie na naskórek i podrażnić wymagające regeneracji miejsca. Namocz gazę jogurtem, zsiadłym mlekiem lub kefirem i przyłóż do podrażnionego miejsca.

 

Aloes

 

Aloes ma wiele pozytywnych właściwości. Jest również skuteczny w walce z oparzeniami słonecznymi. Wyciśnij sok z aloesu i posmaruj nim poparzoną skórę, a sok przyniesie ukojenie i złagodzi pieczenie.

 

Ziemniaki

 

O dziwo ziemniaki przyśpieszają regenerację i zapobiegają pojawianiu się pęcherzyków po silnym oparzeniu. Możesz zrobić to na dwa sposoby. Posmaruj oparzone miejsce puree lub przyłóż plasterki ziemniaków. Opatrunek ten powinien być na skórze około 30 minut.

 

Ocet jabłkowy

 

Jego celem jest przywrócenie skórze prawidłowego pH. Zastosowanie octu jabłkowego zmniejszy stan zapalny i pieczenie skóry. Opatrunek ten powinien znajdować się na skórze przez około 15 minut.

 

 

Autor: Izabeal Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!