Domowy sad. Najlepsze drzewka owocowe w doniczkach

Domowy sad. Najlepsze drzewka owocowe w doniczkach
Drukuj Skomentuj

Uprawa roślin doniczkowych, która kończy się szansą na spróbowanie plonu, daje nam wyjątkową satysfakcję. Warto zatem przyozdobić swoje parapety nie tylko kwiatami, ale też owocowymi drzewkami. Ale jakie drzewka owocowe nadają się od uprawy w doniczkach? Przedstawiamy najlepsze propozycje na domowy sad.

 

Domowy sad. Co warto wiedzieć?


Uprawa drzewek owocowych w domu to oczywiście wyzwanie, ale wystarczy sprostać wymaganiom rośliny, by cieszyć się z jej walorów dekoracyjnych, ale też smakowych. Zanim zdecydujemy się na uprawę, musimy być przygotowani na chęć do odpowiedniej pielęgnacji, ale też odpowiednie słoneczne miejsce. Warto również uzbroić się w cierpliwość, ponieważ niektóre z tych roślin, zaczną owocować dopiero po kilku, a nawet kilkunastu latach!

 

Czytaj również: Ogród w maju. Jak dbać i co sadzić?

 

Jak pielęgnować cytrusy w doniczkach?


Warto wiedzieć, że cytrus zasadzony z pestki, zacznie owocować dopiero po kilku lub kilkunastu latach. Jeśli nie chcesz czekać tak długo, możesz kupić gotową sadzonkę. Cytrusy uwielbiają wysoką temperaturę i słońce, a także wilgotne powietrze. Można im to łatwo zapewnić – na przykład poprzez spryskiwanie liści lub ustawienie doniczki na podstawce z wodą.

 

Sprawdź również: Zalety sałaty


Polecane odmiany cytryn w warunkach domowych to: cytryna Skierniewicka, cytryna Meyera lub Eureka. Jeśli chcesz zasadzić mandarynki w domowych warunkach, to wybierz kumkwat lub kalam ondynę.

 

Drzewo oliwne Arbequina


To gatunek, który wymaga najmniej uwagi. Ta długowieczna roślina bardzo szybko rośnie i osiąga ponad 2 metry wysokości. Potrzebuje dużo słońca i ograniczonego podlewania.

 

Czytaj także: 7 zasad zdrowej kuchni seniora

 

Domowy sad – bananowiec karłowaty


Bananowiec karłowaty to roślina, która owocuje średnio po 5 latach, jednak jej liście stanowią równie wspaniałą ozdobę. W warunkach domowych roślina ta osiąga wysokość do 3 metrów. Musisz wiedzieć, że wymaga częstego podlewania i słońca.  Niestety po owocowaniu rośliny zamierają, ale zanim zwiędną wydadzą liczne odrosty, z których można je rozmnożyć.

 

Brązowa figa turecka – jak ją uprawiać w doniczce?


Ta odmiana figi świetnie odnajduje się w warunkach domowych. Nie potrzebuje pszczół, by móc owocować, więc stanowi rewelacyjną ozdobę domu i roztacza wokół siebie wyjątkowy aromat. Jej wymagania to: brak przeciągów, umiarkowane podlewanie i nasłonecznienie.


 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!