Domy seniora czy opiekunka?

Domy seniora czy opiekunka?
Drukuj Skomentuj

Życie często zmusza nas do podejmowania trudnych decycji. Jedną z nich jest ta dotycząca przyszłości naszych rodziców, w momencie gdy przestają oni sobie radzić sami. Co zrobić gdy nie jesteśmy w stanie się nimi zająć?

Tempo współczesnego życia, niestety często pozbawia nas możliwości opiekowania się osobami starszymi w naszej rodzinie. Powodem może być zły stan zdrowia naszych rodziców, dziadków, lub w związku z pracą zawodową nie jesteśmy w stanie poświęcać naszym bliskim dostatecznej ilości czasu. Co więc możemy zrobić? Dołożyć wszelkich starań, aby nasi bliscy przebywali w jak najbardziej komfortowych warunkach.

 

Kiedy już podejmiemy tą decyzje borykamy się z kolejnym problemem - dom seniora czy opiekunka? Na rynku znajduje się dużo ofert ośrodków, które oferują całodobową opiekę nad osobami starszymi. Pracownicy domu seniora troszczą się o codzienne zaspokajanie potrzeb osób starszych, zapewniają im też profesjonalną opiekę medyczną. Niestety miejsca typu dom starców, czy dom spokojnej starości często budzą negatywne skojarzenia.

 

Istnieje też możliwość zatrudnienia profesjonalnej opiekunki, która będzie posiadała odpowiednie kwalifikacje. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze opiekunki? Na pewno na jej doświadczenie. Im większe, tym lepiej. No i musimy koniecznie ją trochę poobserwować, od czasu do czasu pojawiać się z niezapowiedzianą wizytą. Jednak najważniejsza i tak powinna być dla nas opinia osoby, którą opiekunka się zajmuje.

 

Bez względu na to, jaką decyzję podejmiemy, powinniśmy przede wszystkim zapytać o zdanie osobę, o której losie decydujemy. To ona musi czuć się swobodnie.

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Dodane komentarze (1)

Słowa kluczowe