„Dziadkowie biznesu”, czyli studenci pomagają seniorom - przedsiębiorcom

„Dziadkowie biznesu”, czyli studenci pomagają seniorom - przedsiębiorcom
Drukuj Skomentuj

„Dziadkowie biznesu” to projekt społeczny studentów Wydziału Zarządzania UW. Jego celem jest promowanie w mediach społecznościowych biznesów osób starszych, zwłaszcza tych, które nie radzą sobie z kryzysem spowodowanym pandemią. Dzięki działaniom studentów,  do sklepów, które miały zostać zamknięte, ustawiają się kolejki, a seniorzy mają większą szansę na utrzymanie biznesu.

Projekt „Dziadkowie biznesu” – na czym polega?


Projekt „Dziadkowie biznesu” powstał w kwietniu 2021 roku w ramach programu „Zwolnieni z teorii”. Studenci publikują w mediach społecznościowych informacje na temat biznesów prowadzonych przez seniorów z całej Polski, którzy często są wykluczeni cyfrowo i nie mieli okazji reklamować swojej działalności w internecie. 

 

W swoich wpisach przedstawiają krótką historię danego przedsiębiorstwa, zakres usług oraz adres, pod którym działa. Jednocześnie zachęcają swoich obserwatorów, by ci wspierali działalność seniorów i włączyli się w promowanie biznesów prowadzonych przez osoby starsze.

 

Sprawdź również: Profesjonalna rehabilitacja pocovidowa - teraz również w domu


"Do tej pory opisaliśmy 16 historii na Facebooku, Instagramie, Tik-Toku i Twitterze i codziennie opisujemy kolejne. Udało nam się dotrzeć do bardzo dużej liczby odbiorców. Na Instagramie mamy prawie 35 tysięcy obserwujących, na Facebooku nasze posty docierają do prawie 800 tys. osób" — mówi Jan Bawolik, student 1. roku zarządzania na UW, współautor projektu., cytowany przez UW.

 

Czytaj również: Szpitale wznawiają zabiegi planowe. Od kiedy rozpocznie się leczenie?


Ci, którzy nie mają możliwości odwiedzić biznesów seniorów, ale chcą włączyć się do pomocy, mogą wpłacić pieniądze na specjalną internetową zbiórkę pieniędzy - https://zrzutka.pl/rypghh

 

Gdzie znaleźć „Dziadków Biznesu”?


Lista mediów społecznościowych „Dziadkowie Biznesu”:

 

  • www.facebook.com/Dziadkowie-biznesu-102407391941397/

  • www.tiktok.com/@dziadkowie_biznesu?

  • www.instagram.com/dziadkowie_biznesu/

  • www.twitter.com/dziadkowiebiz

 

 

Źródło: UW

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!