Działa już Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów

Działa już Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów
Drukuj Skomentuj

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów działa już od tygodnia. Wolontariusze nieustannie niosą niezbędną pomoc seniorom, którzy zdecydowali się zostać w domu z powodu pandemii. 

Zadzwoń i zgłoś swoje zapotrzebowanie!

 

Pomysłodawcą i koordynatorem programu jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. W związku z uruchumieniem programu, zaczęła działać infolinia pod numerem telefonu (22) 505 11 11. Dzwoniąc pod ten numer, seniorzy mogą poprosić o zakup produktów spożywczych lub medycznych. Pomoc udzielana jest tak szybko, jak to tylko możliwe.


7 tysięcy seniorów zgłosiło zapotrzebowanie

 

– W ciągu pierwszego tygodnia działania Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów zapotrzebowanie na tego rodzaju pomoc zgłosiło już 7 tys. seniorów. Infolinia działa praktycznie cały tydzień, w godzinach 8-21. Bardzo zależy nam, by każdy, kto potrzebuje wsparcia, mógł je otrzymać – zauważa minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

 

Za realizację zadań odpowiadają gminy przy współpracy z organizacjami pozarządowymi i wolontariuszami. W akcji bierze udział także  Ochotnicza Straż Pożarna, Wojska Obrony Terytorialnej i harcerze.

 

-Co ważne, swoją pomoc w dostarczaniu wsparcia seniorom zadeklarowały też m.in. Orlen, KGHM, PZU, który obsługuje infolinię, Lotos oraz ok. 60 organizacji młodzieżowych. To postawa godna najwyższej pochwały. Gorąco dziękuję wszystkim, którzy w tym trudnym czasie chcą realnie pomóc osobom starszym umożliwiając im pozostanie w domu. To dzisiaj najlepsza ochrona przed zakażeniem – mówi minister Marlena Maląg.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!