Dzień Solidarności Międzypokoleniowej - święto dla wszystkich grup wiekowych

Dzień Solidarności Międzypokoleniowej - święto dla wszystkich grup wiekowych
Drukuj Skomentuj

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z istnienia Dnia Solidarności Międzypokoleniowej. Co upamiętnia ten dzień i kiedy go obchodzimy? Podpowiadamy.

Dzień Solidarności Międzypokoleniowej – kiedy go obchodzimy i co to takiego?


Dzień Solidarności Międzypokoleniowej w 2023 roku przypada na sobotę 29 kwietnia. Jest to święto dość młode, ponieważ zostało ustanowione przez Komisję Europejską w 2011 roku. Celem tego święta jest promowanie porozumienia między starszymi i młodszymi pokoleniami. W rezultacie święto to ma sprawić, by seniorzy czuli się lepiej.

 

Sprawdź również: Ulgi dla osób po 60-tce dzięki Ogólnopolskiej Karcie Seniora!


Z okazji tego święta warto pomyśleć o tym, w jaki sposób możemy bardziej zadbać o seniorów. Robią to nie tylko instytucje, czy placówki, które opiekują się seniorami, ale też normalni ludzie. Warto więc poświęcić choćby chwilę na to, by pomóc seniorom mieszkającym obok na przykład w najprostszych czynnościach.

 

Obchody Dnia Solidarności Międzypokoleniowej w poprzednich latach


Dzień Solidarności Międzypokoleniowej jest hucznie obchodzony. Przed laty w Lublinie zorganizowano m.in. wspólne śpiewanie młodych i seniorów. W Warszawie z kolei organizowano warsztaty i koncerty.

 

Czytaj także: Seniorzy na emeryturze - propozycje spędzania czasu wolnego


Do obchodów chętnie włączają się szkoły i uniwersytety, które organizują ciekawe zajęcia. Warto wypatrywać ich również w 2023 roku.

 

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!