Emerytura większa o 200 zł - jak to zrobić?

Emerytura większa o 200 zł - jak to zrobić?
Drukuj Skomentuj

Seniorzy, którzy pobierają emerytury, mogą powiększyć je o dodatkowe200 zł. Jedyne co muszą zrobić, to  złożyć wniosek, którego rozpatrzeniem nie zajmuje się ZUS. Jak otrzymać dodatkowe 200 zł do emerytury? Komu należą się dodatkowe pieniądze? Podpowiadamy.

Emerytura 2021. Komu przysługuje dodatkowe 200 zł?


200 złotych do emerytury dla seniorów przysługuje tym seniorom, którzy wykonywali szczególny zawód w przeszłości. Chodzi strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej. Rząd zdecydował się wesprzeć emerytowanych strażaków dodatkową kwotą 200 złotych do emerytury. Jednym z warunków, które trzeba spełnić, to aktywny udział w akcjach służb ratowniczych przez określony czas.

 

Sprawdź także: 14. emerytura. Czy można przyjąć świadczenie po zmarłym?

 

Wniosek o dodatkowe 200 zł do emerytury – jak złożyć?


Aby otrzymać 200 złotych do emerytury, były ratownik służący w Ochotniczej Straży Pożarnej zobowiązany jest do złożenia wniosku. Wniosek trzeba dostarczyć nie do ZUS-u, ale do powiatowego lub miejskiego komendanta straży pożarnej, ponieważ świadczenie nie będzie wypłacane bezpośrednio przez ZUS. Za wypłaty dodatkowej kwoty odpowiada Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA.

 

Sprawdź również: Waloryzacja emerytur 2022. Więcej pieniędzy niż przewidywano?


Gdy złożony przez emeryta wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, dodatek w wysokości 200 zł do emerytury będzie wypłacany dożywotnio co miesiąc. Senior, aby otrzymać dodatkowe pieniądze, musi osiągnąć wiek emerytalny. Jest to 60 lat w przypadku kobiet i 65 w przypadku mężczyzn. Liczy się również staż pracy. MSWiA zwraca uwagę, aby kobiety pełniły służbę 20, a mężczyźni 25 lat. W 2021 roku wsparciem finansowym może zostać objętych ponad 20 tysięcy osób.


Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!