Emerytury dla seniorów. ZUS wypłaci je jeszcze przed świętami

Emerytury dla seniorów. ZUS wypłaci je jeszcze przed świętami
Drukuj Skomentuj

Seniorzy nie muszą się martwić, że nie będą mieć pieniędzy na święta. ZUS poinformował, że pieniądze zostaną wypłacone jeszcze przed świętami – nawet, jeśli termin wypłat co miesiąc był 25 dnia miesiąca. Co ciekawe, niektórzy w grudniu mogą dostać podwójną wypłatę.

Emerytury przed świętami dla wszystkich seniorów


ZUS poinformował, że emerytury za grudzień wszyscy seniorzy otrzymają jeszcze przed świętami. „Seniorzy, których termin płatności świadczenia wypada 25 grudnia, nie muszą się martwić, że zostaną bez pieniędzy na święta. ZUS zadbał o to, by emerytury i renty były wypłacone jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia” – informowała prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS w grudniu 2022 roku, a w tym roku sytuacja jest bardzo podobna.

 

Sprawdź także: Druga waloryzacja emerytur 2023. Ile seniorzy dostaną na rękę?


Oznacza to, że niezależnie od tego, czy emerytura trafia na konto, czy do rąk listonosza, wszyscy seniorzy otrzymają pieniądze zgodnie z obiecanym terminem. Listonosz dostarczy emerytury do 20 grudnia, a na konto wpłyną one do 22 grudnia.

 

Podwójna emerytura w grudniu – dla kogo?


Jak podaje portal strefabiznesu.pl, senior, który zwykle pobiera emeryturę w kwocie 3000 zł brutto, w grudniu otrzyma dwa przelewy na łączną kwotę 5340 zł na rękę. Pieniądze pojawią się jeszcze przed początkiem nowego roku.  

 

 

Źródło: strefabiznesu.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!