Etiuda dla seniora online - Hamleś

Etiuda dla seniora online - Hamleś
Skomentuj Drukuj

Masz dużo wolnego czasu i nie wiesz jak go spędzić? Obejrz etiudę teatralną bez wychodzenia z domu! Dziś polecamy "Hamlesia" w reżyserii Jerzego Skolimowskiego.

Mnogość cytatów z kultury - tak najprościej można by podsumować Hamlesia Skolimowskiego, etiudę, która jest jedną z pierwszych prac filmowych reżysera Czterech nocy z Anną. To kolejny filmowy żart, jak zapowiada już na wstępie reżyser, przepisany na rzeczywistość powojenną. Szekspir interpretowany jest w nim w rytm burleskowego stylu Charliego Chaplina, z akcentami poetyki Felliniego. W tym świecie na opak Ofelka (Elżbieta Czyżewska) kąpie się w wannie, a Laercio (Wiesław Gołas) walczy na kastet. Powtarzającym się elementem scenograficznym są rozrzucone gazety, które pojawią się też w późniejszym Erotyku.

 

Po raz kolejny Skolimowski ujawnia biegłość w budowaniu kadrów i dbałość o scenografię. Surrealizm etiudy podkreśla także ruch kamery, która podąża za ruchem w kadrze i sprawia, że mamy wrażenie spoglądania na świat pod wpływem wysokoprocentowej oranżady.

 

Etiuda dostępna na stronie: ninateka.pl/film/jerzy-skolimowski-hamles

 

Zapraszamy!

 

Źródło: materiały prasowe

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!