Europejska Karta Seniora. Liczba zniżek przyprawia o zawrót głowy
Choć o Ogólnopolskiej Karcie Seniora z pewnością słyszało więcej osób, to warto zainteresować się też Europejską Kartą Seniora. Uprawnia ona do wielu zniżek w firmach i innych podmiotach – Partnerach Programu Europejskiej Karty Seniora. Jak wyrobić Europejską Kartę Seniora? Komu przysługuje? Odpowiadamy.
Europejska Karta Seniora – co to takiego?
Europejska Karta Seniora to autorski program polskiego Stowarzyszenia MANKO, powstałego w 2013 roku w Polsce, a obecnie rozwijanego również w innych krajach - Turcji, Bułgarii, Słowenii i we Włoszech (Sardynia) w ramach projektu SASME+ (współfinansowanego z projektu europejskiego w ramach programu ERASMUS+). Program).
Osoby posiadające Europejską Kartę Seniora mogą korzystać z wielu zniżek u partnerów programu. Obecnie kartę honoruje ponad 2500 podmiotów. Większość z nich znajduje się w Polsce, ale program się rozwija, ale lista jest na bieżąco aktualizowana. Znajdują się na niej biura podróży, kawiarnie, kina, optyków, sklepy spożywcze i wiele innych firm.
Europejska Karta Seniora – komu przysługuje i jak otrzymać kartę?
Każda osoba powyżej 60 roku życia może być posiadaczem Europejskiej Karty Seniora. Można ją otrzymać bezpośrednio w biurze Organizatora w swoim kraju. W Polsce - Stowarzyszenie MANKO – Osiedle Urocze 12 31-953 Kraków tel. 12 429 37 28. email: programoks@manko.pl. Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00 – 17.00.
Kartę można zamówić też elektronicznie, wypełniając formularz na jednej ze stron - www.seniorsvoice.eu lub glosseniora.pl. Kartę można też otrzymać w urzędzie gminy uczestniczącym w programie Gmina Przyjazna Seniorowi.
Niezależnie od wybranej formy, karta jest darmowa.
Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek
Źródło: seniorsvoice.eu