Festiwal Misteria Paschalia - otwarte próby dla seniorów

Festiwal Misteria Paschalia - otwarte próby dla seniorów
Drukuj Skomentuj

Seniorzy mają możliwość uczestniczenia w próbach otwartych, które odbędą się przed koncertami Festiwalu Misteria Paschalia. Impreza potrwa od 10 do 17 kwietnia i będzie to 14. edycja tego wydarzenia. Miejscem festiwalu jest Kraków, a jego motyw przewodni to dawna muzyka francuska.

Bezpłatne próby otwarte dla seniorów to specjalna atrakcja przygotowana dla wiernych melomanów tego krakowskiego eventu. Wszystkie próby będą miały miejsce w Sali Audytoryjnej Centrum Kongresowego ICE Kraków.

 

W Wielki Piątek, uczestnicy wysłuchają próby generanej zespołu Le Poeme Harmonique, pod kierunkiem czołowego francuskiego dyrygenta i Vincenta Dumestre'a. Oprócz zespołu, na scenie zaprezentują się najlepsi francuscy soliści oraz słynna rosyjska sopranistka Julia Lezhneva.

 

W Niedzielę Wielkanocną zabrzmią dzieła wybitnego francuskiego kompozytora barokowego i wieloletniego dyrektora orkiestry przy wersalskiej Chapelle Royal - Michela Richarda Delalande'a. W składzie międzynarodowych solistów znajdą się: Sophie Junker (Belgia), Dagmar Saskova (Czechy), Sean Clayton (Wielka Brytania), Mathias Vidal (Francja) i Benoit Arnould (Francja).

 

W Poniedziałek Wielkanocny, chętni seniorzy mogą podziwiać próbę generalną do recitalu „Arie e concerti”, podczas której usłyszą najpiękniejsze fragmenty ze słynnych oper Antonia Vivaldiego, Georga Philippa Telemanna i George'a Friderica Handla.

 

Aby uczestniczyć w otwartych próbach, należy okazać bezpłatną wejściówkę. Można je odbierać od piątku, od godziny 12:00, w 3 punktach sieci informacji miejskiej InfoKraków: w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2), na Powiślu 11 i przy ul. Jana 2. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki na każdą z prób, ponieważ ich liczba jest ograniczona. 

 

Celem organizacji odświeżonego Festiwalu Misteria Paschalia jest prezentacja programu skupionego co roku wokół innego kręgu kulturowego. W tegorocznej edycji, skupimy się na dziełach muzyki francuskiej w wykonaniu najsłynniejszych zespołów, dyrygentów i solistów z Francji oraz innych państw Europy.

 

Festiwal będzie się składał z dwóch pasm programowych. Jedno z nich to Vanitas i łączy w sobie monumentalne wykonania w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Drugie natomiast - Tenebrae, to cykl wieczornych koncertów, odbywających się zawsze o godz. 23 w bazylice Bożego Ciała.

 

 

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe