Finał kampanii „Polska pomaga” poświęcony pomocy seniorom

Finał kampanii „Polska pomaga” poświęcony pomocy seniorom
Drukuj Skomentuj

20 grudnia odbyła się ostatnia już w tym roku odsłona wspólnej akcji Caritas i TVP “Polska pomaga”. W trakcie kolejnych wejść antenowych widzowie dowiedzieli się, jak największa w naszym kraju organizacja charytatywna wspiera najstarszych Polaków i jak można przyłączyć się do pomocy.

Czym jest "Polska pomaga"

 

Polska pomaga” to cykl programów telewizyjnych, emitowanych (najczęściej na żywo) w kolejne niedziele adwentu w Telewizji Polskiej. Wydawca w kolejnych programach pokazuje bogactwo działań pomocowych Caritas. Po wydaniach poświęconych pomocy dzieciom, osobom chorym i ofiarom konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie, przyszedł czas na przybliżenie programów adresowanych do seniorów.


Caritas pomaga cały rok!

 

W całej Polsce Caritas diecezjalne zajmują się placówkami dla osób starszych, m.in. domy pomocy społecznej, kluby seniora, czy świetlice parafialne. We współpracy z Caritas diecezjalnymi szereg programów prowadzi Caritas Polska. Do największych wydarzeń onależą programy „Na codzienne zakupy” i „Koperta życia Caritas”.

 

Pierwszy z nich, tworzony jest wraz z Fundacją Biedronki i pomaga w tym roku 10 tys. osobom w wieku 60+ korzystać z kart przedpłaconych, pozwalających na dokonywanie przez 10 miesięcy zakupów o wartości od 100 do 150 zł miesięcznie. W kolejnj akcji do 20 tys. seniorów trafią pakiety zawierające karty informacyjne, które po wypełnieniu będą tworzyć zestaw danych dotyczących zdrowia starszego domownika. Będzie on łatwo dostępny dla służb ratunkowych i tym samym usprawni niesienie pomocy medycznej osobom w podeszłym wieku.

 

Sprawdź również: Będzie 13 i 14 emerytura w 2021 roku!

 

Poza systematyczną pomocą udzielaną seniorom przez cały rok, Caritas tworzy także adresowane do nich akcje okolicznościowe. Tysiące osób starszych, zwłaszcza samotnych i będących w trudnej sytuacji materialnej, co roku brało udział w Wigilii Caritas, zasiadając do wigilijnych stołów przygotowywanych w wielu polskich miastach. W roku 2020, ze względu na pandemię, takie spotkania nie będą organizowane, ale do seniorów trafi jednak pomoc w postaci paczek żywnościowych.


Jak pomóc? - Obejrzyj koncert

 

W trakcie kolejnych odsłon kampanii “Polska pomaga” TVP informuje, jak można wesprzeć podopiecznych Caritas biorąc udział w poszczególnych akcjach pomocowyc.  Dodatkowo zbiórka środków w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas #PomocDlaSeniora będzie towarzyszyła koncertowi „Gwiazdy kolędują w Zakopanem”, który TVP1 pokaże w dwóch częściach – w wigilię o godz. 21.10 oraz w pierwszy dzień świąt, o 17.30. W koncercie pod patronatem pary prezydenckiej wystąpią m.in. Maryla Rodowicz, Eleni, Krystyna Prońko, Roksana Węgiel, Anna Jurksztowicz, Rafał Brzozowski, Sebastian Karpiel-Bułecka i Piotr Rubik.

 

Zapraszamy przed telewizory, zarówno w najbliższą niedzielę, jak i w wigilijny i świąteczny wieczór. Pomyślmy o tych, którzy te święta spędzą samotnie. W tym trudnym czasie pandemii postarajmy się być razem z nimi na tyle, na ile to możliwe – zachęca ks. Marcin Iżycki.

 

Chcecz pomóc? 

– wyślij SMS o treści SENIOR pod numer 72052 (koszt 2,46 zł)

– dokonaj wpłaty na konto 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 (tytuł wpłaty: SENIOR)

 

Sprawdź także: Sezon na cytrusy rozpoczęty!

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!