Firma MEDI-system ogłasza nabycie wrocławskiego centrum seniora Angel Care

Firma MEDI-system ogłasza nabycie wrocławskiego centrum seniora Angel Care
Drukuj Skomentuj

Angel Care we Wrocławiu dołączyło do sieci domów opieki MEDI-system. Wrocławska placówka to kolejny zakup MEDI-system w ostatnim czasie. W listopadzie ubiegłego roku, lider opieki długoterminowej nabył także dom opieki Ostoya w podwarszawskich Starych Babicach.

- Ta transakcja to kolejny krok w realizowaniu przez naszą Grupę ambitnych planów rozwojowych w Polsce. Koncentrujemy się na kolejnych inwestycjach z segmentu mieszkań premium, luksusowych apartamentów i hoteli, a także domów opieki na wzór Angel Care, które oddamy pod zarządzanie najlepszym operatorom medycznym. W tym celu kupiliśmy nowe, atrakcyjne grunty w Krakowie i już przygotowujemy kolejne inwestycje w kluczowych miastach Polski - wyjaśnia Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group, jednej z największych firm deweloperskich w kraju.

 

Angel Care zapewnia wysoką jakość usług dopasowanych do etapów starzenia się seniorów. W ośrodku mieszkają zarówno samodzielni mieszkańcy, jak i osoby wymagające całodobowej opieki, a w tym seniorzy cierpiący na demencję. Nabyty obiekt podzielono na niezależne części: Mieszkania dla Aktywnych Seniorów, Dom Opieki (korzystają z niego osoby, które wymagają pomocy w codziennym funkcjonowaniu) oraz Centrum Chorób Demencyjnych. Ośrodek funkcjonuje od czerwca 2016 roku. Obecnie przebywa z nim około 120 osób.

 

Medi-system to firma działającą od 2001 roku, oferująca blisko 1000 miejsc w dziewięciu nowoczesnych ośrodkach, specjalizująca się w usługach opiekuńczo-leczniczych oraz rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, ogólnoustrojowej, czy kardiologicznej. Do podopiecznych ośrodka także należą osoby dotknięte chorobami otępiennymi, takimi jak Alzheimer i Parkinson.

 

MEDI-system zapewnia opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych w ramach NFZ (ZOL) lub w formie komercyjnej. Od 1 stycznia 2016 roku firma stała się częścią międzynarodowej sieci centrów i rehabilitacji Orpea, obecnej w branży od 25 lat z potencjałem blisko 70 000 miejsc w 10 krajach Europy (m.in. Francji, Niemczech, Szwajcarii, Belgii) i obecnej na trzech kontynentach.

 

źródło: www.rynekseniora.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe