Firma z pakietami medycznymi ukarana za naciąganie seniorów

Firma z pakietami medycznymi ukarana za naciąganie seniorów
Drukuj Skomentuj

Jak podaje UOKiK, firma CMSE dostała ponad 1,1 mln zł kary za naruszanie interesów konsumentów i niedozwolone postanowienia w umowach. Firma zapraszała seniorów na bezpłatne badania, a później wywoływała na nich presję, by kupili bardzo drogie pakiety medyczne.

Firma CMSE (dawniej CMSF) działała pod różnymi nazwami, np. Centrum Medyczne św. Franciszka, Instytut św. Barbary, Łódzkie Centrum Medyczne. Jej działania odbywały się według utartego schmatu: telemarketerzy dzwonili do seniorów, mimo tego, że nie posiadali zgody na wykonywanie takich telefonów. Zapraszali starszych ludzi na bezpłatne badania lub zwiedzanie nowej przychodzi. Na miejscu seniorzy byli badani za pomocą pulsoksymetru (czujnika zakładanego na palec) i informowani o swoim bardzo złym stanie zdrowia. Następnie wywierano na nich presję, by zakupili pakiet medyczny za kilka lub kilkanaście tysięcy złotych.

 

UOKiK prowadził przeciw CMSE dwa postępowania – o naruszanie zbiorowych interesów konsumentów oraz o stosowanie klauzul niedozwolonych. Oba zakończyły się karami finansowymi, które w sumie wyniosły ponad 1,1 mln zł (1 108 557 zł). Decyzje nie są prawomocne. Dodatkowo przeciwko UOKiK wydana została decyzja o zaprzestaniu opisanych działań, która ma rygor natychmiastowej wykonalności. Oznacza to, że CMSE musi ich zaniechać, nawet jeśli odwoła się do sądu.

 

 

Źródło:

www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=15725

Podobne artykuły

Skomentuj

Dodane komentarze (1)

Słowa kluczowe