Dom Seniora Harmonia

Dom Seniora Harmonia
Telefon:
794151724,   58 355 51 77
Ocena:
4.7
Strona WWW:
www.domsenioraharmonia.pl

Lokalizacja:

Adres: Ateny 26, Gdańsk

Dom Seniora Harmonia

Dom Seniora Harmonia znajduje się w Gdańsku Osowej, przy ulicy Ateny 26. Lokalizacja obiektu jest niezwykle dogodna i sprzyja częstym odwiedzinom. Pozwala na łatwy i szybki dojazd dzięki bliskości obwodnicy. Ponadto sama okolica z malowniczym jeziorem i lasem, czyni to miejsce idealnym do wypoczynku.

 

Nasz Dom został wyposażony we wszelkie udogodnienia ułatwiające codzienne funkcjonowanie seniorów. Za sprawą wind, systemu przywołania, barierek czy łóżek sterowanych na pilota, poruszanie się jest łatwiejsze i nie wymaga zbędnego wysiłku.

 

W domu Harmonia, uwzględniamy zróżnicowane potrzeby seniorów, dlatego oferujemy pokoje jedno, dwu i trzyosobowe. Pozwala to na wybranie najlepszego rozwiązania w zależności od możliwości finansowych, osobistych preferencji oraz stanu zdrowia pensjonariusza.

 

Pokoje w naszym domu są przytulne, nowocześnie urządzone, a przy tym w pełni funkcjonalne. Każdy pokój posiada wygodną i bezpieczną łazienkę dostosowaną do osób niepełnosprawnych.

 

Ponadto we wszystkich pokojach znajduje się system przywołania personelu, telewizor oraz dostęp do internetu. Mieszkańcy pokojów jednoosobowych mają również dostęp do wyjścia na teren zielony. Dzięki temu pensjonariusze mogą czuć się w pełni komfortowo i mają zapewnioną najlepszą możliwą opiekę ze strony personelu naszego domu.

Mieszkańcy mogą korzystać też z gustownie urządzonej jadalni, a także idealnej do spędzanina wolnego czasu eleganckiej świetlicy, z wyjściem na ogród. W trosce o zdrowie i aktywność fizyczną pensjonariuszy posiadamy też komfortową salę do ćwiczeń,rehabilitacji oraz indywidualnie dobranej terapii zajęciowej. Posiłki przygotowujemy we własnej kuchni. W domu znajduje się także pralnia i specjalnie wydzielone miejsce do przechowywania depozytów mieszkańców. Dla pełnego bezpieczeństwa seniorów korzystamy z systemu monitoringu.

 

Opieka nad seniorami leżącymi w łóżku

Jedną z naszych propozycji jest też opieka nad seniorami, którzy stale przebywają w łóżku. Dla nich została przygotowana wydzielona sfera, pod każdym względem zaadaptowana do ich potrzeb. Dzięki temu pensjonariusze mogą czuć się w pełni komfortowo. Mają też zapewnioną najlepszą możliwą opiekę ze strony personelu naszego domu opieki.


Rehabilitacja i terapia zajęciowa w domu seniora HarmoniaWażnym aspektem opieki nad seniorami jest stała dbałość o poprawę komfortu wykonywania codziennych czynności. Jest to możliwe dzięki specjalnym programom rehabilitacyjnym, które przywracają sprawność manualną i ruchową. Prywatny dom spokojnej starości Harmonia zapewnia swoim podopiecznym warunki do realizacji aktywności fizycznej o charakterze terapeutycznym. Mamy w pełni wyposażoną salę do rehabilitacji i ćwiczeń ruchowych. Zależy nam również na tym, by seniorzy rozwijali się i uczestniczyli w życiu społeczności. Dlatego organizujemy różnorodną terapię zajęciową, celebrujemy uroczystości okolicznościowe oraz zapewniamy opiekę duszpasterską.

 

Opieka krótkoterminowa i kilkugodzinnaDom spokojnej starości w Gdańsku jest idealnym miejscem do spędzenia jesieni życia. Oferujemy jednak nie tylko całodobową opiekę nad seniorami. Osobom starszym oraz ich bliskim proponujemy opiekę krótkoterminową oraz pobyty dzienne (kilkugodzinne). To doskonałe rozwiązanie, które powoli bliskim na przykład odpocząć lub wyjechać na wczasy. Nasz prywatny dom seniora zagwarantuje również bezpieczeństwo osoby starszej podczas pobytu jej opiekunów w pracy.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że podjęcie decyzji o umieszczeniu bliskiej osoby w domu seniora nie jest ani łatwe, ani przyjemne. Mając to na uwadze dokładamy starań, aby niesiona przez nas opieka była rozwiązaniem, które niesie nie tylko radość, ale również poczucie stabilizacji oraz bezpieczeństwa.