Gdzie i jak sprawdzić rozrusznik serca? Nie wolno o tym zapominać

Gdzie i jak sprawdzić rozrusznik serca? Nie wolno o tym zapominać
Drukuj Skomentuj

Gdzie i jak sprawdzić rozrusznik serca? Niewiele osób pamiętam o tym, jak ważna jest rutynowa kontrola rozrusznika serca. Podpowiadamy, gdzie sprawdzić go szybko, ale przede wszystkim za darmo.

Gdzie i jak sprawdzić rozrusznik serca?


Szpital Specjalistyczny w Pile im. Stanisława Staszica we współpracy z Grupą American Heart of Poland daje możliwość bezpłatnego sprawdzenia rozrusznika serca. W specjalistycznej poradni kardiologicznej odbywa się kontrola stymulatorów i wysokoenergetycznych urządzeń wszczepialnych (ICD - kardiowerterów-defibrylatorów oraz CRT-D -kardiowerterów-defibrylatorów z funkcją resynchronizacji). Co ciekawe, z nieodpłatnej usługi mogą skorzystać osoby z całej Polski.

 

Sprawdź także: Jak wybrać najlepsze łóżko dla seniora? Na to zwróć uwagę


Pierwsza kontrola rozrusznika serca powinna odbyć się po około trzech miesiącach od zabiegu. Kolejne kontrole powinny odbywać się po 10-12 miesiącach. Jeśli jednak coś nas niepokoi, powinniśmy zgłosić się na kontrolę wcześniej.


„Wykonujemy kontrole: stymulatorów serca (jedno-, dwu- i trzyelektrodowych), kardiowerterów-defibrylatorów (ICD) oraz kardiowerterów-defibrylatorów z funkcją resynchronizacji (CRT-D). Wskazaniem jest zachować ciągłość kontroli w jednym ośrodku. Takie postępowanie umożliwia wgląd w historię leczenia, w zmienność parametrów pracy stymulatora, ocenę reakcji pacjenta na zmiany programu stymulacji umożliwia też ocenę zmienności ewentualnych zaburzeń rytmu serca”
- mówi doktor Jacek Konarski, kardiolog Polsko-Amerykańskich Kliniki Serca w Pile, Grupa American Heart of Poland, cytowany przez portal magazynswiatseniora.pl.

 

Sprawdź również: Pobyt w uzdrowiskach jeszcze droższy? Mało kogo będzie na to stać

 

Poradnia Kadriologiczna w Pile – kontakt


Poradnia Kardiologiczna w zakresie Kontroli Stymulatorów i wysokoenergetycznych urządzeń wszczepialnych działa w ramach kontraktu z NFZ, więc z jej usług mogą skorzystać osoby z całej Polski. Jest czynna od poniedziałku do piątku od godziny 14:00 do 15:00, a w celu umówienia wizyty należy skontaktować się pod jeden z wybranych numerów -  67 210 63 38 lub 67 210 66 56.

 

 

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

 

Źródło: Magazyn Świat Seniora

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!