Glukometr - cena. Ile kosztuje urządzenie do pomiaru cukru?

Glukometr - cena. Ile kosztuje urządzenie do pomiaru cukru?
Drukuj Skomentuj

Ceny glukometrów bez recepty są różne. Są one jednak niezbędne w normalnym funkcjonowaniu cukrzyków. Odpowiadamy, ile trzeba zapłacić za glukometr w 2024 roku.

Glukometr – cena. Ile kosztuje glukometr?


Glukometry to elektroniczne urządzenia medyczne, które pozwalają na pomiar stężenia glukozy we krwi. Ich cena może różnić się w zależności od tego, gdzie kupujemy dany sprzęt. Ich ceny mogą sięgać od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.


Jeśli mamy większy budżet, warto zainwestować w droższy glukometr, który będzie miał bardziej zaawansowane funkcje. Urządzenia te oferują pamięć wyników, podświetlany ekran, wygodne zastosowanie aplikacji mobilnych czy łączność z innymi urządzeniami medycznymi.

 

Sprawdź także: Co jeść, jeśli ma się chorą tarczycę? To jedzenie rozwiąże problemy

 

Glukometr na NFZ. Czy NFZ refunduje glukometr?

 


Wiele osób zastanawia się, czy NFZ refunduje glukometr. Większość osób musi zapłacić za to urządzenie z własnej kieszeni. Są jednak pewne grupy, które mogą liczyć na refundację. NFZ refunduje glukometry jedynie w wyjątkowych sytuacjach, takich jak dla dzieci z cukrzycą typu 1 lub dla osób, które spełniają ściśle określone kryteria medyczne, np. w przypadku ciężkiej niedoczynności tarczycy, niewydolności nerek lub choroby Addisona.


Jeśli nie mamy środków na zakup glukometru, warto poszukać fundacji czy stowarzyszeń, które oferują darmowe glukometry osobom o niskich dochodach lub trudnej sytuacji życiowej.Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek


Źródło: apteczka24.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!