Górskie sanatoria - poznaj najciekawsze miejsca

Górskie sanatoria - poznaj najciekawsze miejsca
Drukuj Skomentuj

Jesteście zestresowani i przemęczeni? Macie problemy z sercem lub ciśnieniem? A może po prostu potrzebujecie odpocząć w jakimś spokojnym miejscu? Doskonałą alternatywą dla tradycyjnych wczasów będzie pobyt w sanatorium. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam atrakcyjne uzdrowiska w kilku górskich miejscowościach. 

Sanatorium Uzdrowiskowe Limba

 

 

Kontakt:

ul. Krynicka 3

Piwniczna Zdrój

tel. 605 056 869, 18 446 42 23

 

To sanatorium mieści się w uzdrowiskowym miasteczku o nazwie Piwniczna Zdrój, zlokalizowanym w centralnej części Beskidu Sądeckiego, nad rzeką Poprad. Na terenie obiektu pensjonariusze znajdą parking, obszerną jadalnię, saunę, jaskinię solną, kawiarnię oraz miejsce na grill lub ognisko. Placówka składa się z 2 dwupiętrowych, połączonych ze sobą budynków. Do dyspozycji gości oddano wygodne pokoje i apartamenty, wyposażone w balkony oraz węzły sanitarne. Ośrodek oferuje całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską. Jego uzdrowiskowa działalność polega na organizowaniu turnusów sanatoryjnych ze skierowania NFZ, turnusów rehabilitacyjnych dofinansowanych z PFRON, a także wczasów zdrowotnych. Sanatorium Uzdrowiskowe Limba specjalizuje się w leczeniu górnych i dolnych dróg oddechowych, narządu ruchu oraz przewodu trawiennego. Oprócz wykorzystania specjalistycznego sprzętu, leczenie pacjentów odbywa się na bazie naturalnych bogactw Piwnicznej takich jak wody mineralne, klimat, czy borowina.

 

Sanatorium Uzdrowiskowe Zgoda

 

 

Kontakt:

ul. Piłsudskiego 42

Krynica-Zdrój

tel. 18 471 20 76

 

Uzdrowisko leży w malowniczej górskiej miejscowości jaką jest Krynica-Zdrój. W bliskim sąsiedztwie obiektu znajdziemy stacje narciarskie, muzea, centrum kultury, baseny, korty tenisowe, a także inne godne odwiedzenia miejsca. Sanatorium stosuje  komplementarną terapię uzdrowiskową, polegającą na łączeniu różnych technik leczniczych. Oferta tego uzdrowiska obejmuje 1, 2 i 3-tygodniowe turnusy sanatoryjne i rehabilitacyjne, jak również pojedyncze noclegi. Misją placówki jest przywracanie sprawności fizycznej i dobrego samopoczucia podopiecznym, korzystających z różnorodnych pobytów leczniczych. Sanatorium Uzdrowiskowe Zgoda oferuje swoim gościom funkcjonalnie urządzone pokoje oraz smaczne posiłki tradycyjnej kuchni polskiej, wykonywane ze świeżych produktów. Mieszkańcy obiektu mają możliwość korzystania z sali gimnastycznej  z elementami siłowni, gabinetu masażu, czy gabinetu lekarskiego. Podczas pobytu, każdy pacjent może liczyć na fachową opiekę doświadczonych lekarzy, pielęgniarek i fizjoterapeutów.

 

Czas na wiosenny zastrzyk energii! Wejdź i przeczytaj artykuł:

 

Ośrodek Uzdrowiskowy Beskid

 

 

Kontakt:

ul. Wysowa-Zdrój 98

Wysowa-Zdrój

tel. 882 070 104, 18 353 20 27

 

Ośrdek Uzdrowiskowy Beskid to obiekt położony w pięknej i urokliwej miejscowości Wysowa Zdrój, gdzie rozległe przestrzenie stanowią doskonałe warunki do pieszych spacerów, a powietrze pozbawione zanieczyszczeń ma zbawienny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Sanatorium dysponuje własną bazą zabiegową, której ofertę leczniczą poszerza Zakład Przyrodoleczniczy. Proponuje on zabiegi typowo balneologiczne, możliwe do uzyskania wyłącznie w warunkach leczenia uzdrowiskowego. Placówkę wyróżnia nie tylko nowoczesny sprzęt, ale również fachowość i doświadczenie kadry lekarskiej. W uzdrowisku funkcjonuje oddział szpitala uzdrowiskowego, oddział sanatorium uzdrowiskowego oraz 7-stanowiskowy oddział hemodializy. Przybywający tutaj goście mogą korzystać z pokoi 2, 3 i 4-osobowych, a także z apartamentów, wyposażonych w łazienki i TV. Dodatkowo, na terenie ośrodka pensjonariusze znajdą boisko do siatkówki, kawiarenkę internetową, stół do bilarda, świetlicę, bibliotekę, pralnię, miejsce na ognisko, a ponadto wypożyczalnię rowerów.

 

Ośrodek Wczasowo-Leczniczy w Wapiennem

 

 

Kontakt:

ul. Wapienne 45

Wapienne

tel. 18 351 90 01

 

Ten Ośrodek Wczasowo-Leczniczy znajdziemy w miejscowości Wapienne, zlokalizowanej w Beskidzie Niskim. W polecanych podopiecznym zabiegach wykorzystuje on najczęściej borowinę i wodę siarczkową. Nie bez znaczenia dla przebiegu wszelkich kuracji jest także czyste powietrze, korzystny mikroklimat i spokojna okolica. Uzdrowisko specjalizuje się głównie w leczeniu schorzeń układu krążenia, oddechowego, nerwowego, reumatycznego, ortopedyczno-urazowego, skórnego, czy chorób układu wydzielania wewnętrznego. Warto wspomnieć, że już w trakcie trwania zabiegów pacjenci odczuwają znacznie mniejsze dolegliwości bólowe, a także zwiększony zakres ruchu w stawach. Placówka dysponuje dwoma odkrytymi basenami, boiskami do piłki nożnej, koszykowej i siatkowej, dwoma kortami tenisowymi, salą gimnastyczną, siłownią oraz jacuzzi. Obiekt jest w stanie zakwaterować 60 osób w dwóch budynkach hotelowych. Seniorzy mają do wyboru pokoje 2 lub 3-osobowe o wysokim standardzie. Ponadto, goście korzystają z codziennych posiłków, które mogą spożywać w przestronnej stołówce.

 

Czy taki sposób leczenia pomaga osobom starszym? Przekonajcie się sami:

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe