Granfluencerzy: seniorzy jako liderzy opinii w internecie

Granfluencerzy: seniorzy jako liderzy opinii w internecie
Drukuj Skomentuj

Osoby, którym wydaje się, że social media są tylko dla młodych ludzi, powinny zweryfikować swoją opinię. Granfluencerzy - to, jak określa ich BBC, babcie i dziadkowie, którzy "ogarniają social media lepiej niż Ty". Stylowi starsi ludzie, którzy stali się influencerami pomimo swojego wieku. Sprawdź, kogo spośród Instagramowiczów z pokolenia 60+ socialpress.pl dołączył do grona liderów opinii w internecie.

 

Instagramowi granfluencerzy

 

@baddiewinkle - 91-letnią influencerkę Baddie Winkle (właśc. Helen Ruth Elam Van Winkle) obserwuje 3,8 mln użytkowników. Znana jest z kolorowych, odważnych stylizacji oraz dużej dawki pozytywnej energii!

 

@irisapfel - Iris Apfel jest 97-letnią ikoną stylu, której stylizacje obserwuje 1,2 miliona osób. Jej motto brzmi „Więcej znaczy więcej, mniej to nuda” - co przekłada się na jej sposób ubierania.

 

@iconnacidental - autorką konta jest Lyn Slate, to nowojorska profesor, również autorka bloga modowego i modelka. Jej profil obserwuje ponad 662 tysiące osób!

 

 

O tych trzech granfluencerkach przeczytasz też w naszym artykule: Współczesna seniorka - inspiracje modowe

 

 

@moonlin0106 - 91-letnia Moon Lin udowadnia, że streetwear nie jest zarezerwowany tylko dla ludzi młodych.

 

@lindaandwinks - 71-letnia Linda Rodin nie tylko pokazuje, jak w tym wieku wyglądać stylowo, ale też posiada własną markę kosmetyków Olio Lusso.

 

@lilihayes - fani doceniają 71-letnią Lili Hayes nie tylko za styl, ale też humor i dystans do siebie.

 

@saramaijewels - Sara Jane Adams (63 lata) wyróżnia się postawą, że zawsze warto być sobą i kochać swoje ciało.

 

@magdalife - motto 76-letniej Magdy Llohis de Gutierrez brzmi „wiek jest tylko iluzją”. Jej profil urzeka nie tylko zdjęciami, ale też inspirującymi cytatami.

 

@kimiko_nishimoto - 90-letnia Kimiko Nishimoto na swoim profilu udowania, że wiek nie ma znaczeniu w uczeniu się nowych rzeczy: sama dopiero po siedemdziesiątce zajęła się fotografią!

 

@irvinrandle - Irivin Randle jest tuż przed 60-tką (57 lat). To model, stylista i pedagog, który udowadnia, że mężczyzna w każdym wieku mężczyzna może ubierać się modnie, nowocześnie i seksownie.

 

@dinneranddance - z kolei 59-letni Lance Walsh, podobnie jak Moon Lin, pokazuje, że dla stylu streetwear wiek nie ma znaczenia.

 

 

Kierujesz ofertę do seniorów? Warto wziąć pod uwagę nie tylko influencer marketing, ale też storytelling! Zobacz: Storytelling, czyli jak opowiadać seniorom

 

 

Granfluencerzy a nurt body positive

 

Czy obecność granfluencerów na Instagramie powinna dziwić? Wbrew pozorom, zjawisko to można łatwo wpisać w popularny teraz ruch body positive. Użytkownicy Instagrama, w tym młode osoby, coraz częściej krytykują narzucany nam przez media kult piękna. Obalają dotychczasowe stereotypy, zachęcając do polubienia siebie takim, jakim się jest.

 

Tym bardziej więc popularność granfluencerów nie dziwi - osób, którzy udawadniają, że można być pięknym w każdym wieku; że warto zaakceptować różnice między nami i ubierać się w to, w czym czujemy się dobrze.

 

Na podstawie: www.socialpress.pl/2019/05/poznaj-nowy-typ-influencerow-w-social-media-oto-granfluencerzy

 

 

Przeczytaj też: Senior jako konsument: obalamy mity

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!