Herbaty ziołowe dla seniora - co warto pić?

Herbaty ziołowe dla seniora - co warto pić?
Drukuj Skomentuj

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest wspomaganie organizmu naturalnymi składnikami. O dobroczynnych właściwościach ziół mówi się od wieków. Choć herbaty ziołowe są głównie kojarzone z redukowaniem stresu, niektóre z nich są istotne w leczeniu poważnych chorób i schorzeń. Przeczytaj, by poznać magiczne właściwości ziół, które powinny znaleźć się w diecie każdego seniora.

 

Zioła dla seniora


Wszyscy seniorzy zanim zdecydują się rozszerzyć swoją codzienną dietę o ziołowe napary, zdecydowanie powinni skonsultować ten zamiar z lekarzem. Choć wiele ziół ma właściwości dobroczynne, tak w połączeniu z pewnymi lekami mogą stanowić niezwykle niebezpieczną mieszankę.

 

Zioła na sen


Z wiekiem seniorzy borykają się z coraz większymi problemami z zasypianiem. Wówczas warto wesprzeć się naparem z melisy, który ma działanie relaksujące, uspokajające i wyciszające, co znacznie sprzyja zasypianiu. Herbata ziołowa z suszonych liści mięty nie tylko pozytywnie wpływa na organizm, ale też wyśmienicie smakuje!


Równie pomocny może być napar z rumianku, który działa też antyświądowo i antyseptycznie. Warto stosować go również  do inhalacji , ale też w przypadkach chorób skórnych.

 

Zioła na obrzęki


Herbatę ziołową warto stosować również na obrzęki.  Nadmiernej ilości wody w organizmie pozwoli pozbyć się moczopędna pokrzywa. Regularnie picie pokrzywy wpływa również na odporność, co jest szczególnie istotne w czasie pandemii koronawirusa.

 

Zioła na niestrawność i problemy z trawieniem


Mięta pozytywnie wpływa nie tylko na sen, ale też na trawienie, więc warto pić ją do każdego posiłku. Polecamy również piołun, a choć jego właściwości są fantastyczne, to jego smak nie każdemu przypadnie do gustu.


Senes będzie idealną opcją, gdy masz problem z wypróżnianiem się, ponieważ działa przeczyszczająco.  Jeśli jednak jest to długotrwały, nasilający się problem – warto wypić napar z mieszanki kilku ziół.

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!