Hiszpania dla seniorów

Hiszpania dla seniorów
Drukuj Skomentuj

Wielu osobom wydaje się, że wczasy dla seniora ograniczają się jedynie do wyjazdów sanatoryjnych nad morze lub w góry. Jednak nie jest to jedyna możliwość wypoczynku na emeryturze. Wychodząc naprzeciw potrzeb osób starszych, powstało wiele ofert zagranicznych wakacji dla seniora.

Aktywny senior powinien zwrócić szczególną uwagę na Program Europe Senior Tourism. Jest on przeznaczony dla wszystkich mieszkańców Unii Europejskiej po 55 roku życia, którzy chcą spędzić wakacje w Hiszpanii poza sezonem turystycznym. W ramach inicjatywy Travel Senior Hiszpania, rząd tego kraju organizuje całą podróż i pokrywa część kosztów podróży! Cena wczasów dla seniora w Hiszpanii obejmuje przelot samolotem, transport do hotelu a później przejazd na lotnisko. Na miejscu seniorzy są objęci opieką polskojęzycznego rezydenta i mają zapewnione zakwaterowanie w czterogwiazdkowych hotelach wraz z wyżywieniem. Oprócz tego mogą oni korzystać z hotelowego programu animacyjnego i wycieczek po okolicy. Seniorzy objęci są ubezpieczeniem turystycznym.

Co zrobić aby wziąć udział w tym programie? Warunki są proste - wystarczy mieć ukończone 55 lat i być obywatelem Unii Europejskiej. Dofinansowanie obejmuje podróż jednej osoby towarzyszącej, nawet jeżeli nie spełnia ona kryteriów wiekowych. Aby poznać szczegóły Programu Europe Senior Tourism Hiszpania należy skontaktować się z biurem Euro90-Travel.

 

Jesteś osobą niezależną i szukasz odpowiedniego miejsca na spokojną emeryturę? Zobacz: Osiedla dla seniorów

 

Również biura podróży przygotowały własną ofertę wakacji dla seniora w Hiszpanii. Podobnie jak w przypadku Programu Europe Senior Tourism, ich propozycja obejmuje terminy poza sezonem turystycznym. Cena pakietów zawiera z reguły przeloty, transfery do hotelu i na lotnisko, pomoc przy zakwaterowaniu, wycieczkę fakultatywną, opiekę rezydenta, opiekę medyczną oraz ubezpieczenie.

Wyjeżdżając na wczasy seniorzy szczególnie chętnie wybierają hiszpańskie wyspy, takie jak Ibiza czy Majorka, oraz słoneczne wybrzeża Hiszpanii. Poza sezonem turystycznym miejsca te są idealne na wakacje dla seniora - łagodny klimat, słońce i piękne widoki niezmiennie przyciągają amatorów wypoczynku. Hiszpania dla seniora to nie tylko pobyt w kurortach, organizatorzy wczasów proponują również wycieczki, dzięki którym zainteresowane osoby będą mogły poznać wyjątkową kulturę i piękne hiszpańskie zabytki.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe