Ile kosztuje sanatorium? Będzie jeszcze drożej

Ile kosztuje sanatorium? Będzie jeszcze drożej
Drukuj Skomentuj

Wielu osób, które marzyło o wyjeździe do sanatorium, być może będzie musiało odłożyć te plany na później. W tej chwili ze względu na ceny wiele osób decyduje się na pozostanie w domu. W przyszłym roku ma być jeszcze drożej.

Podwyżki sanatorium od 2024


Seniorzy, którzy planują wyjazd do sanatorium, muszą wiedzieć, że od przyszłego roku wprowadzone zostaną podwyżki. Choć kolejki wciąż rosną, to rosną i ceny, przez co wielu seniorów może już nie być na to stać.

 

Sprawdź także: TOP 10 najlepsze kraje do życia dla emerytów. Ale ten jest prawdziwym rajem


Ceny za sanatorium w 2023 roku przedstawiają się następująco:

 

  • Miejsce w pokoju wieloosobowym bez tzw. pełnego węzła higieniczno-sanitarnego w sezonie od 1 maja do 30 września wynosi 11,90 zł.
  • Miejsce w pokoju jednoosobowym z pełnym węzłem higieniczno-sanitarnym - 40,90 zł.  


Za 21-dniowy pobyt trzeba  zapłacić od 250 do nawet 850 zł. NFZ pokrywa wyłącznie koszty leczenia, koszty zakwaterowania oraz koszty dojazdu trzeba są po stronie kuracjusza.

 

Sprawdź również: Emerytury dla seniorów. ZUS wypłaci je jeszcze przed świętami


W 2023 w uzdrowiskach obowiązywały ceny z 2022 roku. W 2024 roku ceny mogą zostać odmrożone i pojawią się podwyżki. Przewiduje się, że ceny za pobyt w sanatorium pójdą do góry nawet o 26 proc., a cena za turnus wzrośnie o ponad 200 zł. W takim przypadku seniorzy, którzy zdecydują się na najwyższy standard, będą musieli zapłacić za turnus nawet ponad 1000 zł.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!