Impreza nie tylko dla seniorów!

Impreza nie tylko dla seniorów!
Drukuj Skomentuj

Oferta przeszło stu wystawców z wielu branż, bezpłatne badania medyczne, mnóstwo nagród do wygrania w konkursach, koncerty i pokazy, czy spotkania z wyjątkowymi gośćmi, m.in. ks. Adamem Bonieckim, Haliną Kunicką, Katarzyną Gaertner i małżeństwem Lisowskich - program drugiej edycji Targów Seniora w Krakowie zapowiada się imponująco!

Tegoroczne Targi Seniora odbędą się w dniach od 5 do 6 października 2018 roku (w godz. od 10:00 do 17:00) w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. W ofercie wystawców nie zabraknie popularnych uzdrowisk i sanatoriów, hoteli, domów opieki, firm medycznych, zakładów opiekuńczo-leczniczych, sprzętu rehabilitacyjnego oraz nowoczesnych systemów opiekuńczo-ratunkowych. Szeroką ofertę kulturalno-warsztatową zaprezentuje również kilkanaście instytucji miejskich z Krakowa. Będą to m.in. muzea, domy kultury i centra aktywności seniorów. Ponadto, dla wszystkich zwiedzających, wystawcy przygotowali atrakcyjne karty rabatowe oraz zniżki na pobyty w hotelach, czy sanatoriach. Do wygrania będą również wycieczki krajowe oraz zagraniczne.


Znakomici goście i niezapomniane koncerty

 

Wydarzenie swoją obecnością uświetnią wyjątkowi goście specjalni. Na dużej scenie odbędzie się spotkanie z ks. Adamem Bonieckim - wieloletnim redaktorem naczelnym „Tygodnika Powszechnego”, jednym z najpopularniejszych i najbardziej szanowanych duchownych w Polsce. Rozmowa poprzedzi planowaną na jesień premierę najnowszej książki „Boniecki. Rozmowy o życiu”. Podróżnicy Elżbieta i Andrzej Lisowscy, twórcy telewizyjnego „Światowca” i radiowego „Południka Cafe”, opowiedzą o kulisach swoich wypraw w najdalsze zakątki świata. Wrażeń artystycznych dostarczą z kolei autorka kilkunastu płyt, z których trzy doczekały się statusu złotych - Halina Kunicka oraz wybitna polska kompozytorka, twórczyni takich przebojów jak „Małgośka”, czy „Bądź gotowy dziś do drogi” - Katarzyna Gaertner. Ponadto, na zwiedzających czeka koncert muzyki perkusyjnej w wykonaniu zespołu Filharmonii Krakowskiej, czy występ Orkiestry Dętej Solvay.

 

 

Podczas 2. edycji, uczestnicy targów będą mogli skorzystać również z bezpłatnych badań. Sprawdzą wzrok i słuch, skorzystają z porad lekarzy innych specjalizacji. Ponadto przez dwa dni w specjalnej strefie warsztatowej odbędą się liczne wykłady poświęcone modzie, tematyce zdrowotnej, sportowej oraz zajęcia relaksacyjne. Wielu seniorów to ludzie aktywni, którzy kochają podróżować i odkrywać nowe kultury. Głównie dla nich powstanie specjalna Strefa Podróżnika, w której będzie można spotkać najpopularniejszych autorów książek podróżniczych, m.in. Elżbietę Tomczyk-Miczkę, dziennikarkę, podróżniczkę, znawczynię kultury oraz autorkę ponad 12 albumów i przewodników, czy tak znanych podróżników jak Kazimierz Ludwiński, czy Wawrzyniec Kuc.

 

 

Polityka i miłość

 

Influencerów reprezentować będzie znana blogerka modowa Krystyna Bałakier z prelekcją o tym, jak stylowo wyglądać w wieku 50+. Organizatorzy nie unikają też podejmowania poważnych tematów. Pierwszego dnia w południe zapraszają na debatę poświęconą polityce senioralnej z udziałem przedstawicieli samorządów Krakowa i Małopolski. Będzie okazja nie tylko do wysłuchania przedstawicieli władzy, ale też zadania trudnych pytań w sprawach dotyczących problemów dotykających osób z najstarszej grupy społecznej.

 

Znajdzie się też czas na osobiste refleksje. Z prelekcją „Srebrne tabu?! O przyjaźni, miłości, seksualności w wieku dojrzałym” wystąpi dr Monika Mularska-Kucharek. Prelegentka jest autorką książek popularno-naukowych (m.in. „Co Dobrego?! Poezjoterapia”), doktorem socjologii, terapeutą i trenerem umiejętności psychospołecznych. Od wielu lat realizuje warsztaty dla osób starszych z zakresu rozwoju kompetencji interpersonalnych oraz radzenia sobie z trudnościami dnia codziennego. Występom i prelekcjom towarzyszyć będą trzy wystawy fotograficzne. Będzie też możliwość przetestowania sprzętu elektronicznego i motoryzacyjnego, a w specjalnej strefie miejskiej złożenia ważnych wniosków, np. do wydania Krakowskiej Karty Miejskiej. Warto więc pamiętać o zabraniu dokumentów osobistych.

 

Wydarzenie dla całej rodziny

 

Wydarzenie będzie miało charakter międzypokoleniowy. Organizatorzy zapraszają do siebie wszystkich chętnych seniorów wraz z rodzinami; każdy znajdzie z pewnością coś atrakcyjnego dla siebie. Wstęp na targi jest bezpłatny. Patronat honorowy nad II Targami Seniora® objął Jacek Krupa - Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Jacek Majchrowski - Prezydent Miasta Krakowa.


Miejsce: EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9.

 

Komunikacja: Organizatorzy zapewniają dojazd specjalnie oznakowanymi autobusami MPK z Ronda Czyżyńskiego, Ronda Dywizjonu 308, przystanków: M1 Nowohucka oraz Centralna.

 

Więcej szczegółów na stronie internetowej: www.targiseniora.krakow.pl

 

Przejdź do AGENDY PROGRAMU.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe