Infolinia - szczepienia na koronawirusa

Infolinia - szczepienia na koronawirusa
Drukuj Skomentuj

Szczepionki na koronawirusa są dość kontrowersyjnym tematem w ostatnich tygodniach. Jesteśmy coraz bliżej wprowadzenia szczepionek przeciwko COVID-19 w Polsce. W związku z tym, pojawiają się liczne pytania, ale też strach przed nieznanym. Aby temu zapobiec, uruchomiono specjalną infolinię dotyczącą szczepień na koronawirusa.

 

Infolinia dotycząca szczepień na koronawirusa


Szczepienia to niezwykle ważna kwestia dla każdego z nas. Specjalnie dedykowana infolinia ma pomóc w rozwianiu wszelkich wątpliwości, ale też w uzyskaniu prawdziwych informacji dotyczących szczepienia przeciwko COVID-19. Co ciekawe, przez infolinię będzie również możliwość zarejestrowania się na szczepienie. Aktualnie, do momentu uruchomienia szczepień, infolinia pełni funkcję informacyjną.

 

Sprawdź także: Szczepionka na koronawirusa - kto pierwszy ją otrzyma?

 

Dowiedz się więcej o szczepionce na COVID-19


Każdy zainteresowany, może skierować swoje pytania do konsultantów, dzwoniąc pod numer 989. Jeśli dzwonisz z zagranicy lub gdy Twój operator nie obsługuje numerów specjalnych, zadzwoń pod numer 22 62 62 989.


Uzyskanie wszelkich informacji możliwie jest w języku polskim, angielskim ukraińskim oraz rosyjskim. Infolinia jest całodobowa i bezpłatna.

 

Czytaj również: Pulsykometr a koronawirus - do czego służy?

 

Aktualne informacje o szczepionce na koronawirusa


Jeśli nie chcesz korzystać z infolinii, możesz skorzystać z kolejnego źródła informacji o koronawirusie. Uruchomiono dedykowaną stronę gov.pl/szczepimysie, która jest na bieżąco aktualizowana o najświeższe informacje dotyczące pandemii.  Znajdują się tam nie tylko informacje o wirusie, ale też o szczepionce i ważne dane kontaktowe, które mogą przydać się zarówno w trakcie zakażenia, jak i rejestracji na szczepionkę.

 

Czytaj także: Jak oddać osocze? - poradnik dla ozdrowieńców

 

 

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!