Internet dla seniorów

Internet dla seniorów
Drukuj Skomentuj

Badania Koalicji "Dojrz@łość w sieci" przeprowadzone na osobach w wieku od 50+ wykazały, że Internet znacznie poprawia i zmienia jakość życia. Internet dla seniorów to źródło użytecznych informacji oraz możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Na zlecenie Koalicji Cyfrowego Włączenia Generacji 50+ "Dojrz@łość w sieci" przeprowadzono raport "Korzystanie z Internetu a jakość życia osób 50+". Badania na grupie opiniodawców w wieku od 50 do 81 lat wykazały jak bardzo potrzebny i użyteczny jest Internet w życiu seniora.

 

Pasje i zainteresowania


Za pomocą Internetu osoby starsze rozwijają swoje pasje oraz zainteresowania. Portale dla seniorów oraz zwykłe strony tematyczne to kopalnia wiedzy i cennych informacji. Słaby wzrok nie jest wcale przeszkodą, gdyż można kupić komputer dla seniorów ze specjalnym oprogramowaniem dla osób źle widzących. Internet umożliwia bycie na bieżąco z informacjami z bardzo różnych dziedzin. Inżynierowie budownictwa mogą śledzić najnowsze nowinki technologiczne z branży, a miłośnicy ogrodnictwa mogą inspirować się aranżacjami ze stron internetowych. Korzystanie z Internetu pozwala dowiadywać się o różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych i ciekawych spotkaniach z artystami. 

Wiek nie jest żadnym ograniczeniem jeśli chcesz poszerzać swoją wiedzę oraz rozwijać zainteresowania. Wejdź i zobacz: Uniwersytety Trzeciego Wieku

 

Praca zawodowa


Badania na respondentach między 50 a 65 rokiem życia wykazały, że najwięcej korzyści z Internetu osoby dojrzałe mają w pracy zawodowej. Korzystanie ze specjalistycznych stron internetowych pozwala stać się lepszym pracownikiem. Osoby starsze, uczestniczące w badaniu podkreślały jak ważną rolę w ich życiu odgrywa Internet. Dostęp do poczty elektronicznej czy komunikatorów internetowych pozwala na lepszy kontakt z bliskimi. Internet staje się oknem na świat oraz źródłem bieżących informacji. Internet znacznie ułatwia życie codzienne. Za pomocą sieci może sprawdzać połączenia komunikacji miejskiej, znaleźć lekarza specjalistę i przede wszystkim zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Zobacz także inne sposoby aktywizacji osób starszych, wejdź: Praca dla seniora

 

Zakupy przez Internet


Tańsze zakupy przez Internet cieszą szczególnie mieszkańców mniejszych miast. Dodatkowo informacje w Internecie dostępne są zupełnie za darmo, więc niejednokrotnie seniorzy rezygnują z zakupu prasy codziennej.

Badania Koalicji Cyfrowego Włączenia Generacji 50+ "Dojrz@łość w sieci" zostały przeprowadzone za sprawą Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce oraz UPC. Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie seniorów do wykorzystywania cennego źródła informacji i rozrywki, jakim jest niewątpliwie Internet.

Źródło: wirtualne media

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe