Internetowe warsztaty filmowe dla seniorów - zgłoś się!

Internetowe warsztaty filmowe dla seniorów - zgłoś się!
Drukuj Skomentuj

Jeśli jesteś kinomanem, a teraz w szczególności brakuje ci seansów na dużym ekranie – zgłoś się na warsztaty! Bezpłatne warsztaty skierowane do seniorów z całego kraju, inspirowane są powieścią „Msza za miasto Arras” Andrzeja Szczypiorskiego. Zajęcia online poprowadzi Łukasz Kamil Kamiński, reżyser, montażysta i animator. Przeczytaj więcej, by dowiedzieć się, czy warto zgłosić swój udział!

Jak będą odbywać się warsztaty?

 

Warsztaty to cykl dziesięciu 2-godzinnych spotkań dla dwóch stałych grup seniorów (w każdej znajdować się będzie5-7 osób). Zajęcia odbywać się będą przez internet w terminie lipiec-wrzesień 2020. 

 

Czego można się nauczyć?

 

Uczestnicy warsztatów zapoznają się z procesem tworzenia krótkiej formy filmowej. Seniorzy stworzą wspólnie filmy dotyczące ich życia w czasach pandemii koronawirusa, łącząc w ten sposób animację społeczną, naukę podstaw warsztatu filmowego i integrację środowiskową. Inspiracją będzie powieść „Msza za miasto Arras” Andrzeja Szczypiorskiego, w której wydarzenia osnute są wokół historii epidemii zarazy w średniowiecznej Hiszpanii. Powieść stanie się punktem wyjściowym do pracy filmowej wokół zagadnień związanych z wolnością osobistą oraz relacjami międzyludzkimi w obliczu sytuacji kryzysowej

.

Grupa pracować będzie pracować pod czujnym okiem Łukasza Kamila Kamińskiego, reżysera, montażysty i animatora. Realizacja projektu zakończy się prezentacją i udostępnieniem dwóch filmów w sieci. Z pewnością przyczyni się to do wzbogacenia kultury o wątki inspirowane polską literaturą i raz na zawsze zmieni stereotypowy obraz seniora.

 

Jak wysłać zgłoszenie?

 

Osoby, które chcą wziąć udział w warsztatach filmowych,  prosimy o wysłanie maila na adres: lukasz@mowmistudio.com w terminie do 23 czerwca 2020 r.  

 

W wiadomości należy krótko odpowiedzieć na 3 pytania:

 

1. Dlaczego chce Pan/Pani wziąć udział w projekcie?

2. Jakie jest Pana/Pani doświadczenie związane z dziedziną fotografii i/lub wideo?

3. Czy uczestniczył/-a Pan/Pani w zajęciach przez internet za pomocą narzędzia typu ZOOM, Google Meet lub innego pozwalającego na realizację zajęć online w kilkuosobowej grupie?

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!