Uzdrowisko Iwonicz S.A. w Iwoniczu-Zdroju

Uzdrowisko Iwonicz S.A. w Iwoniczu-Zdroju
Telefon:
13430 85 50
Strona WWW:
uzdrowisko-iwonicz.com.pl

Lokalizacja:

Adres: Torosiewicza 2, Iwonicz Zdrój

Uzdrowisko Iwonicz S.A. w Iwoniczu-Zdroju

Uzdrowisko Iwonicz SA, położne w południowo-wschodniej części Polski w województwie podkarpackim (oddalone 80 knm od Rzeszowa i 16 km od Krosna), to jedno z najbardziej renomowanych uzdrowisk w Polsce, korzystające z ponad 440 letniej tradycji stosowania naturalnych surowców leczniczych. Największym bogactwem naturalnym Iwonicza-Zdroju są bowiem lecznicze wody mineralne.

 

Uzdrowisko Iwonicz to doskonałe santorium dla seniorów. Do ich dyspozycji oddana jest profesjonalna baza sanatoryjna i zabiegowa oraz bardzo dobre warunki lokalowe. Na popularność Uzdrowiska wpływa także malownicze położenie Iwonicza-Zdroju, w Beskidzie Niskim, w dolinie Iwonickiego Potoku, które powoduje większą aktywność seniora na świeżym powietrzu. już sam pobyt w iwonickim kurorcie pozwala odetchnąć pełną piersią - znakomite warunki bioklimatyczne zapenia klimat podgórski oraz ekologicznie czyste środowisko naturalne.

 

Zdrowie seniora

 

Przez cały rok seniorzy w Uzdrowisku mają zagwarantowaną opiekę oraz bogaty program zabiegów leczniczych, także tych z wykorzystaniem miejscowych bogactw naturalnych. Pacjentom zaleca się tu kuracje pitne wodami leczniczymi, wydobywanymi bezpośrednio z iwonickich źródeł i oferowanymi w stylizowanej na oranżerię Pijalni Wód Mineralnych. Wody służą również do zabiegów balneologicznych (kąpieli zdrowotnych) oraz inhalacji.

 

Zabiegi z balneoterapii zalecane są m.in. w stanach po urazach narządu ruchu, zwyrodnieniach, nerwobólach, a także przy zapotrzebowaniu na zwiększone zawilżenie i ukrwienie skóry. Poleca się je także przy przewlekłych schorzeniach dróg oddechowych i zatok - obok inhalacji, które w Uzdrowisku Iwonicz również stosowane są przy wykorzystaniu wód mineralnych. Podczas zabiegów wykorzystywany jest także inny surowiec naturalny - borowina. Ten naturalny lek przeciwbólowy i przeciwzapalny stosowany jest w kąpielach i okładach, a także zabiegach z zakresu elektrolecznictwa.


Leczenie seniorów skupione jest przede wszystkim wokół schorzeń:

 

  • ortopedyczno-urazowych,
  • układu nerwowego,
  • reumatologicznych,
  • górnych dróg oddechowych,
  • układu trawienia,
  • chorób skóry.

 

Uzdrowisko prowadzi także rehabilitację kobiet po mastektomii. Szczyci się także pracownią densytometrii, umożliwiającą dobór odpowiedniej rehabilitacji i leczenia, ograniczających ryzyko złamań i innych powikłań, jakie niesie za sobą osteoporoza.

 

Dużą popularnością cieszą się zabiegi z zakresu kinezyterapii. Terapia ruchem prowadzona jest zarówno na salach ćwiczeń, jak i w wodzie. Doświadczeni fizjoterapeuci przygotowują program dla pacjentów cierpiących na przewlekłe choroby, jak i kuracjuszy, którzy chcą poprawić swoją kondycję. To, czego potrzebują osoby starsze, skupia się głównie na ćwiczeniach rozciągających, izometrycznych oraz mobilizacjach stawów.

 

Baza noclegowa

 

Uzdrowisko Iwonicz oddaje do dyspozycji gości ponad pięćset miejsc noclegowych o zróżnicowanym standardzie, w obiektach uzdrowiskowych:

  • Sanatorium "Pod Jodłą"
  • Sanatorium "Stare Łazienki"
  • Sanatorium Uzdrowiskowe nr IV

oraz sztandarowym budynku Uzdrowiska - Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym "Excelsior".

Wszystkie pokoje mają prywatne łazienki oraz wyposażone są w telewizory.Posiadają ułatwienia dla seniorów, wiele z nich przystosowanych jest także do potrzeb osób niepełnosprawnych.

We wszystkich obiektach znajduje się stołówka, gdzie na kuracjuszy czeka znakomite wyżywienie, także z uwzględnieniem diet.

 

Atrakcje dla seniorów

 

Walory krajobrazowe podziwiać można podczas szlakami turystycznymi, także przy wykorzystaniu popularnych kijków do nordic walking, które wypożyczyć można w obiektach uzdrowiskowych. Spacer połączyć można z wizytą w ciekawym muzeum czy zabytkowym kościele, a w jego trakcie podziwiać XIX wieczne zabudowania Iwonicza-Zdroju. Atrakcyjna lokalizacja miejscowości uzdrowiskowej zapenia mnustwo obiektów do zwiedzania. Samotni seniorzy liczyć mogą na towarzystwo, ale także opiekę pełnej empatii i otwartej na potrzeby osób starszych kadry. Poczucie bezpieczeństwa pozwala zapomnieć o troskach i skupić się na jak najlepszym wykorzytsaniu czasu na rehabilitację i wypoczynek.

 

Uzdrowisko Iwonicz, oprócz zabiegów leczniczych, oferuje zabiegi pelęgnacyjne i zakresu odnowy biologicznej. Programy na twarz i ciało, nawilżające i ujędrniające, likwidujące oznaki zmęcznia czy problemy naczyniowe, masaże relaksujące, aromaterapie - zaangażowany personel pomoże wybrać zabiegi idealnie dostosowane do indywidualnych potrzeb.

 

W Uzdrowisku Iwonicz panują świetne warunki leczenia czy rehabilitacji osób starszych: niczym niezmącony spokój, cisza i bliskość natury sprzyjają rekonwalescencji i szybszemu powrotowi do zdrowia. Iwonicki kurort ma bardzo bogatą ofertę pakietów pobytowych, które dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach.

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami ofert specjalnych.