Jak bezpiecznie zdjąć jednorazowe rękawiczki?

Jak bezpiecznie zdjąć  jednorazowe rękawiczki?
Drukuj Skomentuj

Koronawirus przenosi się na brudnych dłoniach, więc niezwykle ważne jest, by dbać o higienę. Niestety, nie każdy przestrzega zasad. Jak więc uchronić się przed zakażeniem? 

Z pewnością pomoże w tym obostrzenie dotyczące sklepów, które mają zapewnić klientom jednorazowe rękawiczki. Warto wiedzieć, że ich założenie nie wiąże się z całkowitą ochroną – trzeba je jeszcze umiejętnie zdjąć z dłoni.

Dlaczego potrzebujemy rękawiczek?

 

Najważniejsze w trakcie epidemii koronawirusa jest niedotykanie dłońmi twarzy. To na nich  gromadzą się zanieczyszczenia  i szkodliwe drobnoustroje. Po prawidłowym usunięciu rękawiczek z dłoni nie będziemy już narażeni na kontakt bakterii z naszymi błonami śluzowymi.

 

Czy noszenie rękawiczek w sklepach jest obowiązkowe?

 

Od 2 kwietnia klienci muszą robić zakupy w jednorazowych rękawiczkach. O to zabezpieczenie powinni zadbać właściciele sklepów, ale w miarę możliwości, klienci powinni posiadać swoje jednorazowe rękawiczki. 

 

Na co jestem narażony, jeśli nie włożę rękawiczek na czas zakupów?

 

Dotykanie bez żadnej ochrony wózków sklepowych, półek czy produktów, wiąże się z ryzykiem zakażenia.

 

Instrukcja zdejmowania jednorazowych rękawiczek

 

Zaczynamy od chwycenia palcami za brzeg pierwszej rękawiczki przy nadgarstku. Uważajmy, by nie dotknąć skóry! Następnie wywracamy rękawiczkę wewnętrzną stroną na wierzch i zdejmujemy w połowie palców. Powtarzamy to z drugą rękawiczką. Wtedy pierwsza z nich znajdzie się wewnątrz drugiej. 

 

Co zrobić ze zdjętymi rękawiczkami?

 

Zużyte rękawiczki powinniśmy natychmiast wyrzucić do kosza na śmieci – najlepiej zamkniętego. Dodatkowo należy umyć ręce wodą z mydłem lub zdezynfekować je. 

 

Jeśli instrukcja jest dla Ciebie skomplikowana – obejrzyj film. Lekarz Łukasz Durajski tłumaczy i pokazuje jak zdejmować jednorazowe rękawiczki, jak umyć ręce i bezpiecznie zdjąć maseczkę ochronną.

 

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=fKeTktP_8ME

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!