Jak dbać o włosy latem?

Jak dbać o włosy latem?
Drukuj Skomentuj

Latem nasze włosy są szczególnie narażone na niebezpieczeństwa. Upalna temperatura powietrza, kąpiele w morskiej wodzie, a także silne słońce sprzyjają zdrowiu włosów. W związku z tym latem należy szczególnie zadbać o pielęgnację włosów. Przeczytaj, by dowiedzieć się, w jaki sposób skutecznie ochronić swoje włosy przed niepożądanymi działaniami. 

Letnią porą włosy narażone są na promieniowanie UVA i UVB. Słońce przyczynia się do tego, że łuski włosa tracą warstwę ochronną i otwierają się. W ten sposób są jeszcze bardziej narażone na działanie chloru basenowego i morskiej soli. Wtedy wnikają one w głąb włosa i powodują ich nadmierne przesuszenie. W wyniku tego włosy są mniej podatne na układanie, a z czasem mogą zacząć wypadać. 

 

Prawidłowa pielęgnacja 

 

Prawidłowa pielęgnacja jest niezwykle istotna. Należy zacząć od zrezygnowania z używania urządzeń takich jak: prostownica, lokówka, suszarka. Farbowanie włosów latem również  nie przynosi im żadnych korzyści. Warto zainwestować w kosmetyki do włosów z filtrami UV. Co ciekawe, przed suchymi włosami można ochronić się nosząc na głowie odpowiednie upięcia, ale też turbany i czapki z daszkiem.

Po plażowaniu warto umyć włosy dwa razy, by odpowiednio oczyścić je z soli morskiej i piachu. 

 

Dieta

 

Warto zadbać o dietę, która wzmocni twoje włosy. Zrezygnuj więc z kawy, papierosów, Fast foodów i zadbaj o to, by twoja dieta była bogata w miko i makro-składniki. Ważna jest również obecność w diecie witamin A, C, E, biotyny (witaminy H), kwasu foliowego, cynku, miedzi i żelaza.

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!