Jak dostać odszkodowanie za błąd medyczny?

Jak dostać odszkodowanie za błąd medyczny?
Drukuj Skomentuj

Otrzymanie odszkodowania za błędy medyczne wcale nie jest takie proste. Seniorzy, którzy zdecydują się na walkę o odszkodowanie, muszą liczyć się z tym, że sprawa może ciągnąć się w nieskończoność. Sprawdź, co zrobić, by dostać odszkodowanie za błąd medyczny.

Od czego zacząć?

 

Musisz sprawdzić, czy na pewno został popełniony błąd. W stanie wzburzenia i silnych emocji możemy oskarżyć lekarza bezpodstawnie. Zanim zdecydujesz się na wejście na drogę sądową, zgłoś się do kancelarii prawnej, która specjalizuje się w uzyskiwaniu odszkodowania za błędy medyczne. Doświadczenie pracowników i wskazówki, które ci dadzą z pewnością będą bardzo cenne i pomoże w rozsądnych działaniach.

 

Czy pomoc prawnika jest potrzebna?

 

Odszkodowanie może zostać przyznane sądownie lub polubownie. Warto jednak skorzystać z pomocy prawnika.  Jeśli będzie on skuteczny, może pomóc w wynegocjowaniu atrakcyjnych warunków lub będzie wsparciem na rozprawie sądowej.

 

Jak wybrać kancelarię?

 

Warto wybrać kancelarię, która ma już doświadczenie w podobnych dziedzinach uzyskiwania odszkodowań. Gdy ją wybierzesz musisz odbyć rozmowę z prawnikiem i poprosić o wzór umowy. Ważna jest kwestia opłaty za usługi, które kancelaria będzie dla ciebie świadczyła. Niektóre kancelarie lub firmy zajmujące się sprawami o odszkodowania za błędy medyczne, w umowach mają zapisy, w których zobowiązują klienta do zapłacenia kwoty procentowej od uzyskanej sumy odszkodowania. Z kolei inne mają stały cennik usług. Ważna jest też kwestia odstąpienia od umowy oraz kary umownej. 

 

Czy kancelaria na pewno pomoże w zyskaniu odszkodowania?

 

Nie ma takiej pewności, choć przekazanie sprawy w ręce prawników, z pewnością zwiększa szansę na uzyskanie odszkodowania. 

 

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

 

 

 

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!