Jak dotrzymać postanowień noworocznych? Już nie odejdą w zapomnienie

 Jak dotrzymać postanowień noworocznych? Już nie odejdą w zapomnienie
Drukuj Skomentuj

Nadejście nowego roku wiąże się z postanowieniami. Wówczas planujemy m.in. dążyć do awansu, naprawić swoje relacje, rozwinąć umiejętności, schudnąć itd. Często jednak już po kilku dniach nowego roku zapominamy o tym, co sobie obiecaliśmy. Jak tego uniknąć? Podpowiadamy.

Jak dotrzymać postanowień noworocznych? Planuj!


Jeśli masz poważne plany w związku z postanowieniami noworocznymi, nie rzucaj słów na wiatr. Zapisz swoje cele w kalendarzu, by móc monitorować postęp. Dzięki temu jest większa szansa na to, że osiągniesz sukces.

 

Sprawdź również: Świąteczne turnusy dla seniorów. Oszczędź sobie przygotowań - wypocznij

 

Precyzyjny cel? Nie do końca


Precyzyjne cele mogą okazać się zbyt wymagające. Szybko się zniechęcisz, a tego z pewnością nie chcesz. Nie bądź więc tak restrykcyjny wobec siebie i pamiętaj, że do wszystkiego dojdziesz małymi krokami.

 

Mierz siły na zamiary


Przy postanowieniach noworocznych warto pamiętać, by mierzyć siły na zamiary. Zamiast kilku postanowień, wybierz jedno, ale konkretne. Łatwiej będzie ci w nim wytrwać.

 

Czytaj również: Nocna i świąteczna opieka lekarska - jak znaleźć otwarte placówki?

 

Postanowienia noworoczne na siłę? To nie wypali


Szukanie postanowień noworocznych na siłę nie ma żadnego sensu. Jeśli uważasz, że nie musisz niczego zmienić, po prostu tego nie rób. Podążanie za modą bądź robienie czegoś, bo tak wypada, nie przyniesie żadnych rezultatów, a jedynie wprawi cię w zły nastrój.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!