Jak działają sanatoria w żółtej strefie?

Jak działają sanatoria w żółtej strefie?
Drukuj Skomentuj

Czwartkowa konferencja wprowadziła spore zamieszanie. Żółtą strefą zostały objęte wszystkie strefy, które do tej pory nie były oznaczone jako strefy czerwone. Zmian jest wiele – przede wszystkim dotyczą one zgromadzeń, nakazu noszenia maseczek zarówno w przestrzeniach otwartych jak i zamkniętych, wprowadzone również na nowo zostają godziny dla seniorów. Jak jednak wpływa wprowadzenie żółtej strefy w całym kraju na działalność sanatoriów?

 

Sanatoria w żółtej strefie


W tym obszarze jeszcze nie dokonano zmian.  Uzdrowiska i sanatoria w strefie żółtej działają, a warunkiem rozpoczęcia turnusu rehabilitacyjnego lub leczenia uzdrowiskowego (również dzieci) nadal jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 z materiału pobranego nie wcześniej niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu.

 

Aquaparki, baseny, siłownie, kluby fitness w żółtej strefie


Wyjazd do sanatorium wiąże się też z odwiedzaniem przeróżnych miejsc, które pozwalają seniorowi rozbudzić w sobie aktywność! W związku z tym informujemy, że w takich miejscach jak baseny, siłownie, aquparki, kluby fitness itp. nadal obowiązuje 75 procent obłożenia obiektu.

 

Restauracje i kawiarnie


Czym byłby wyjazd do sanatorium, gdyby nie możliwość próbowania nowych smaków? W lokalu i w ogródku klienci muszą zakrywać usta i nos do momentu zajęcia przez nich miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje. Obsługa zobowiązana jest do zakrywania ust i nosa, a w lokalach obowiązuje limit 1 osoby na 4 metr kwadratowy.

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!