Jak obniżyć cholesterol? - naturalne sposoby

Jak obniżyć cholesterol? - naturalne sposoby
Drukuj Skomentuj

Cholesterol to problem, z którym boryka się aż 67% dorosłych mężczyzn i 64% kobiet. Mowa tu o podwyższonym poziomie cholesterolu całkowitego, czyli więcej niż 190 mg/dl. Przeczytaj, by dowiedzieć się, czy cholesterol jest bardzo niebezpieczny i w jaki sposób można go obniżyć.

 

Jakie są objawy podwyższonego cholesterolu?


Aby sprawdzić poziom cholesterolu należy zrobić badanie krwi. Symptomy, które powinny nas zaalarmować to m.in. zmiany skórne, tzw. żółte kępki, czyli złogi cholesterolowe, które pojawiają się na powiekach i pod oczami, mniej energii, ospałość oraz bóle nóg i zawroty głowy.

 

Naturalne sposoby na obniżenie cholesterolu


•    Oliwa z oliwek i olej rzepakowy. W diecie antycholesterolowej niezwykle ważny jest rodzaj tłuszczów, które spożywamy.


•    Ryby - kwasy omega-3, obniżają trójglicerydy, cholesterol we krwi jednocześnie podwyższając poziom dobrej frakcji HDL. Zmniejszają ryzyko miażdżycy i chorób serca oraz udaru mózgu.


•    Warzywa i owoce – szczególnie warto jeść jabłka! To one wymiatają szkodliwy cholesterol z naszego organizmu.


•    Migdały i orzechy – obecność nienasyconych kwasów zdecydowanie obniża cholesterol.


•    Płatki owsiane – codzienne jedzenie owsianki może zdziałać cuda!  Są również pomocne w walce z otyłością.


•    Fasola i inne rośliny strączkowe – tego rodzaju warzywa znacznie obniżają cholesterol i zmniejszają ryzyko chorób serca


•    Marsz, pływanie, spacer – aktywność fizyczna wpływa pozytywnie! Codzienna aktywność pozwala spalać tkankę tłuszczową, a jednocześnie wspierać redukcję cholesterolu.


Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!