Jak pozbyć się mrówek z domu? - najlepsze domowe sposoby

Jak pozbyć się mrówek z domu? - najlepsze domowe sposoby
Drukuj Skomentuj

Mrówki to dla wielu z nas ogromne utrapienie, choć nie są niebezpiecznymi dla człowieka stworzeniami. Na szczęście, by się ich pozbyć nie musimy walczyć z nimi chemicznymi sposobami. Poniżej przedstawiamy najlepsze domowe sposoby na pozbycie się mrówek z domu.

Woda z czosnkiem


Intensywny zapach czosnku wyjątkowo odstraszająco działa na mrówki. Aby przygotować odstraszający mrówki wywar, należy rozgnieść kilka ząbków czosnków, wrzucić je do słoika z wodą i odczekać 24 godziny.  Po upływie doby należy postawić wodę z czosnkiem na gazie i pozwolić, aby na wolnym ogniu gotowała się przez około 15 minut. Gdy wywar przestygnie, należy spryskać nim obszary, w których do tej pory zaobserwowaliśmy mrówki.

 

Sok z cytryny z wodą

 

Mrówki odstrasza również kwaśny zapach cytryny. W tym przypadku należy postępować podobnie, jak w przypadku wywaru z czosnku. Sok z cytryny należy wycisnąć i rozcieńczyć go ze szklanką wody. Następnie spryskać nim obszary, w których pojawiają się mrówki. Uwaga. Czynność należy powtarzać często, ponieważ ten sposób ma stosunkowo krótki czas działania.

 

Sprawdź także: Jak pobrać Unijny Certyfikat COVID?

 

Skórki z pomarańczy


Kolejnym cytrusem, który jest skuteczny w walce z mrówkami, jest pomarańcza. Niektóre składniki, które zawierają skórki pomarańczy, są toksyczne dla mrówek. Zatem, aby się ich pozbyć, należy zetrzeć skórkę z pomarańczy na tarce i rozsypać tam, gdzie pojawiają się niechciane owady.

 

Ziarenka ryżu


Skuteczne w walce z mrówkami są również ziarenka ryżu. Surowe ziarna ryżu należy rozsypać w miejscu pojawienia się mrówek. Mrówki zaniosą je do swojego mrowiska, a te zaczną z czasem fermentować i pokryją się toksyczną dla mrówek pleśnią.

 

Czytaj także: Waloryzacja emerytur 2022 - jakie kwoty?

 

Mikstura z drożdży na mrówki


Walczyć z mrówkami można również za pomocą drożdży. Wystarczy zmieszać 100 g suchych drożdży ze 100 g cukru i zalać je litrem wody. Następnie po godzinie należy rozlać wodę do mniejszych pojemników i ustawić w miejscach pojawiania się mrówek.

 

Pieprz czarny


Mrówki nie znoszą zapachu czarnego pieprzu. Do walki z nimi należy zatem wybrać najbardziej aromatyczny pieprz – najlepiej taki do samodzielnego zmielenia. Następnie, po zmieleniu bądź rozgnieceniu ziaren, należy wymieszać je ze szklanką wody i spryskać w miejscach, gdzie pojawiają się owady.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!