Jak prawidłowo dezynfekować tkaniny?

Jak prawidłowo dezynfekować tkaniny?
Drukuj Skomentuj

Dezynfekcja tkanin jest obecnie szczególnie ważna. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że można to zrobić skutecznie  w domowych warunkach, ale przede wszystkim szybko! Przeczytaj, by dowiedzieć się jak w prawidłowy sposób dokonać dezynfekcji tkanin.

Jak działają środki dezynfekujące?

 

Dezynfekcja jest najlepszym sposobem na pozbycie się alergenów, roztoczy, bakterii i grzybów. Aby dezynfekcja była skuteczna trzeba ją odpowiednio przeprowadzić. 

 

Warto wiedzieć, że pranie środkami chemicznymi nie usuwa całkowicie drobnoustrojów. Przy ich pomocy można przeprowadzić dezynfekcję w 90 stopniach Celsjusza, ale ma to bardzo negatywny wpływ na tkaninę.

Można jednak kupić środki chemiczne, które wspomagają dezynfekcję w 40 stopniach, jednocześnie dbając o tkaninę i doskonale oczyszczając materiał.

 

Czy każdy może korzystać ze środków dezynfekujących?

 

Jeśli masz alergię, przed zakupem koniecznie sprawdź skład danego środka dezynfekującego. Za podrażnienia przede wszystkim odpowiadają te składniki, które odpowiadają za walory zapachowe produktu. Warto zatem szukać na etykiecie informacji o tym, że dany środek jest hipoalergiczny. 

 

Jakie tkaniny wymagają dezynfekcji?

 

Należy skupić się na tkaninach, które najczęściej mają kontakt z naszą skórą.

 

Warto poddawać regularnej dezynfekcji:

 

    • Ręczniki

    • Pościel

    • Piżamy

    • Poduszki

    • Koce

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze środka do dezynfekcji tkanin?

Warto sprawdzić, czy wybrany przez nas środek jest ekologiczny, czyli wolny od substancji, które nie rozpuszczają się w wodzie, ale też produkowany w sposób energooszczędny i sprzedawany w opakowaniach, które można poddać recyklingowi.

 

Warto wybrać produkt o skoncentrowanej formule, a z pewnością wystarczy na dłużej. 

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!