Jak promować pobyty czasowe dla seniorów

Jak promować pobyty czasowe dla seniorów
Drukuj Skomentuj

Czy Twój Dom Opieki oferuje pobyty czasowe dla seniorów? Zbliża się okres urlopowy; jest to czas, kiedy rodziny często poszukują opieki czasowej dla osób starszych, by móc wyjechać na wakacje. Wiele z takich urlopów zostało zaplanowanych już w zimie. Jest to więc ostatnia chwila, by wyjść z ofertą specjalną i zachęcić seniorów do spędzenia czasu w Twojej placówce.

Tworzenie oferty

 

Określ, do kogo jest kierowana oferta

 

Pamiętaj, że Prywatne Domy Opieki oferują opiekę dla seniorów z różnego rodzaju ograniczeniami. Napisz więc, do jakich osób jest kierowana oferta: z chorobami przewlekłymi, z chorobami psychicznymi, z określonymi zaburzeniami. Opisz, jakie usługi świadczycie.

Warto również wspomnieć, kto w chwili obecnej mieszka w Domu Opieki - osoba starsza korzystająca z pobytu czasowego na pewno zechce dowiedzieć się, z kim spędzi ten czas. Zwłaszcza jeśli promujesz placówkę zapewnieniem, że razem z pensjonariuszami tworzycie rodzinną atmosferę.

 

Zaprezentuj Dom Opieki


Przedstaw walory budynku. Opisz, jakie pomieszczenia zostaną oddane do użytku seniora. Dodaj też zdjęcia - koniecznie aktualne! Podanie starych zdjęć może źle wpłynąć na wiarygodność Twojej oferty w momencie kiedy okaże się, że pomieszczenia wyglądają teraz zupełnie inaczej.

 

Opisz planowane atrakcje


Opisz, jak wygląda życie na co dzień w Twojej placówce - jakie zajęcia są organizowane, jak mieszkańcy zapełniają czas. Jeśli często wychodzicie na spacery - zaprezentuj walory okolicy (również najlepiej za pomocą aktualnych zdjęć).

 

Przeczytaj również: Atrakcje regionu - jak wykorzystać lokalizację do promowania Domu Opieki

 

A może w ciągu tych kilku miesięcy będą odbywać się ciekawe wydarzenia w Twojej placówce? Lub też festiwale, targi i inne eventy w okolicy? Wydarzenia mogą być szczególnie atrakcyjne dla seniorów sprawnych fizycznie, którzy mogliby skorzystać z takich atrakcji.

 

Cennik, kontakt


Nie zapomnij zawrzeć w ofercie cennik pobytu i ewentualnych usług dodatkowych. Podaj też kontakt do osoby decyzyjnej - najlepiej mailowy i telefoniczny.

 

Środki do promowania pobytu czasowego


Swoją ofertę zamieść na stronie www i w mediach społecznościowych. Dlaczego w internecie? Po pierwsze: wbrew pozorom, coraz więcej seniorów korzysta z nowoczesnych technologii. Po drugie zaś: bardzo często ofert pobytów czasowych poszukują rodziny osób w podeszłym wieku - pokolenia młodsze, dla których strony internetowe są najczęściej pierwszym źródłem informacji.

Jeśli masz ofertę w portalu Domyseniora.pl, zachęcamy do zawarcia takich informacji w zakładce Oferty specjalne. Możesz to zrobić samodzielnie (z panelu) lub poprosić o pomoc Biuro Obsługi Klienta.

 

Zobacz też: Wypromuj swój Dom Opieki z Domyseniora.pl!

 

Zadbaj też o promocję w regionie. Bliska lokalizacja będzie często decydująca przy szukania ofert pobytów czasowych w Domu Opieki. Ulotki warto pozostawić w miejscach, w których przebywają seniorzy wymagający opieki - w przychodniach, Klubach Seniora. Zainwestuj też w reklamę w lokalnych gazetach, ewentualnie w radiu.

 

Przeczytaj też: Jak skutecznie wypromować Dom Opieki?

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe