Jak radzić sobie z upałami? Poradnik dla seniorów i nie tylko

Jak radzić sobie z upałami? Poradnik dla seniorów i nie tylko
Drukuj Skomentuj

Długotrwałe upały potrafią być naprawdę uciążliwe. Jest środek lata, więc szczególnie warto wiedzieć, jak właściwie radzić sobie z upałami, aby uniknąć przegrzania i utraty zdrowia. Podpowiadamy, jak cieszyć się pogodą, ale z komfortem i bezpieczeństwem.

Jak radzić sobie z upałami? Nie zapomnij o nawodnieniu


Nawodnienie jest szczególnie ważne, kiedy temperatura za oknem jest wysoka. Warto pić dużo wody oraz unikać alkoholu i napojów zawierających kofeinę, ponieważ mogą one doprowadzić do odwodnienia.

 

Odpowiednie ubrania to podstawa


Latem należy wybierać odpowiednie ubrania. Warto zrezygnować z poliestrowych i akrylowych ubrań, a w zamian wybierać lniane i bawełniane. Powinny być również przewiewne. Co ciekawe, nie warto też stronić od koszul z długim rękawem (ale z dobrym składem). Dzięki nim unikniemy poparzeń słonecznych.

 

Czytaj także: Wakacje 2023. Dofinansowanie do wczasów dla seniora

 

Ochrona przeciwsłoneczna jest obowiązkowa


Nie można zapominać o regularnym stosowaniu kremów z filtrem przeciwsłonecznym o odpowiedniej mocy. Ochrona przed promieniowaniem UV jest nie tylko istotna w czasie plażowania, ale również podczas codziennych aktywności na świeżym powietrzu.
Jeśli odczuwamy zbyt duże ciepło, chłodne kompresy na czole lub mokre ręczniki na karku mogą przynieść ulgę i obniżyć temperaturę ciała.

 

Sprawdź również: Bezpieczne wakacje dla seniorów - poradnik spokojnej podróży

 

Klimatyzacja bądź wentylator


Klimatyzacja bądź wentylator przydadzą się, jeśli upały spędzamy w domu. Warto też zasłaniać zasłony i zamykać okna, by nie wpuszczać do środka ciepłego powietrza.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!