Jak składać serwetki wielkanocne? Oto jak efektownie złożyć serwetki

Jak składać serwetki wielkanocne? Oto jak efektownie złożyć serwetki
Drukuj Skomentuj

Wielkanoc 2024 zbliża się wielkimi krokami. Już 30 marca zasiądziemy do wspólnego stołu. Warto zadbać o każdy szczegół. Podpowiadamy więc, jak składać serwetki wielkanocne, by prezentowały się efektownie.

Jak składać serwetki wielkanocne? Zajączki z serwetek


Wykonanie zajączków z serwetek jest banalnie proste. Najpierw oddziel jedną warstwę serwetki, a następnie złóż na pół i potem jeszcze raz na pół (dłuższa krawędź). Zegnij prawy i lewy bok w dół. Następnie powtórz czynność z dolnymi końcami serwetki, by uzyskać kwadrat. Zegnij lewy i prawy bok do środkowej linii kwadratu. Odwróć serwetkę, a następnie odegnij górną część serwetki w dół. Zawiń lewą i prawą część serwetki do środka. Włóż jedną część w drugą, by trzymały się razem. Na koniec odwróć i rozchyl uszy zajączkowi. Możesz go przyozdobić.

 

Sprawdź także: 300 zł miesięcznie do emerytury. Gotówka tylko dla wybranych

 

Serwetka wielkanocna – jajko z uszami


Wykonanie jajka z uszami wbrew pozorom jest bardzo proste. Do zajęczych uszu, które wykonamy, możemy wstawić kolorową pisankę. Oto jak to zrobić. Wybierz kwadratową papierową serwetkę i rozłóż ją na płaskiej powierzchni. Złóż serwetkę na pół, tworząc trójkąt. Zwiń go tak, by powstał pasek. Otocz jajko złożoną serwetką w taki sposób, by jej końce znalazły się na wierzchołku jajka. Zwiąż je wstążeczką i wymodeluj, by przypominała królicze uszy.

 

Serwetka na wielkanocny stół. Z bukszpanem będzie pięknie


Rozłóż serwetkę na płaskiej powierzchni i zwiń ją w szeroki rulon od jednego końca do drugiego. Po zwinięciu serwetki, zawiąż wokół niej wstążeczkę, tworząc kokardkę. Zawiąż ją dobrze, by była stabilna. Niewielką gałązkę bukszpanu delikatnie wsuń ją pod wstążkę tak, by była dobrze widoczna i dobrze trzymała się serwetki. Dopasuj położenie wstążki i gałązki bukszpanu, aby całość wyglądała estetycznie i elegancko.

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek


Źródło: slowpack.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!