Jak włączyć seniora w przygotowania do świąt? Nie zwalaj na niego całej roboty

Jak włączyć seniora w przygotowania do świąt? Nie zwalaj na niego całej roboty
Drukuj Skomentuj

Jak włączyć seniora w przygotowania do świąt? Przede wszystkim pamiętaj, że to już nie te lata, gdy twoi rodzice będą samodzielnie przygotowywać trzydniowe święte. Wymaga to zbyt wiele pracy, a oni nie należą już do najmłodszych i najsilniejszych. Jak zatem włączyć seniora do świąt, by nie obciążać go zbyt wieloma obowiązkami? Podpowiadamy.

Jak włączyć seniora w przygotowania do świąt?


Pamiętaj, że okres przygotowań do świąt ma być przyjemnością, a nie morderczym wysiłkiem. To czas, w którym powinniśmy cieszyć się ze wspólnych chwil i powinniśmy wspierać się wzajemnie. Warto więc zaangażować całą rodzinę do ubierania choinki, przyozdabiania ciasteczek czy wykonywania własnoręcznie świątecznych dekoracji.

 

Dziadkowie to skarbnica wiedzy – wykorzystaj to


Nasi dziadkowie to skarbnica wiedzy. Warto wykorzystać świąteczny czas do wspólnych rozmów. Z pewnością chętnie opowiedzą swoim dzieciom i wnukom jak przed laty wyglądały przygotowania do Bożego Narodzenia.

 

Sprawdź także: 6 sposobów, by uniknąć stresu na Święta

 

Zeszyt babci z przepisami


Zeszyt babci z przepisami to coś, z czego warto korzystać podczas przygotowywania świątecznych potraw. Gwarantujemy, że jeśli dostosujecie się do tych receptur, smak będzie obłędny.

 

Rodzinny odpoczynek w święta


W Boże Narodzenie i okresie je poprzedzającym nie warto zapominać o odpoczynku. Warto m.in. spędzić czas na grach planszowych czy wspólnym obejrzeniu świątecznego filmu.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!