Jak wybrać najlepsze łóżko dla seniora? Na to zwróć uwagę

Jak wybrać najlepsze łóżko dla seniora? Na to zwróć uwagę
Drukuj Skomentuj

Jak wybrać najlepsze łóżko dla seniora? Nie jest to proste, jednak najważniejsze jest, by kierować się kilkoma bardzo istotnymi zasadami. Podpowiadamy, jakie łóżko dla seniora wybrać, by ułatwić mu życie, a sobie opiekę nad nim.

Jak wybrać najlepsze łóżko dla seniora?


Wybór idealnego łóżka dla seniora nie jest prosty. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka dość istotnych kwestii, które pozwolą wybrać najlepsze i dostosowane do potrzeb osoby starszej łóżko. Nie warto podejmować decyzji o zakupie pochopnie, ponieważ jest to kwestia bardzo indywidualna. Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka dla seniora? Podpowiadamy.

 

Sprawdź także: Jak mieszkają seniorzy z Polski? Wyniki zatrważające


Przede wszystkim nie dajmy ponieść się emocjom, czy promocji, która kończy się błyskawicznie. Ma być to wybór przemyślany, by senior był zadowolony z wyboru. Profesjonalne łóżko rehabilitacyjne jest niezwykle ważne dla osób leżących i wymagających długotrwałej, specjalistycznej terapii, rehabilitacji.


Warto pamiętać, że profesjonalne łóżko rehabilitacyjne  powinno umożliwiać regulację położenia ciała seniora i mieć możliwość podnoszenia się i opuszczania. Ważne są również kółka z blokadami, które ułatwią codzienne zajmowanie się seniorem. Ogromną rolę odgrywają też barierki, które uniemożliwią zsunięcie się seniora z łóżka. Jeśli pacjent przyjmuje kroplówki ważny jest też wieszak, który umożliwi ich zawieszenie.

 

Czytaj także: Opieka nad seniorem. Te narzędzia będą bardzo pomocne


Wybór łóżka dla seniora powinien być również uzależniony od jego wagi – jeśli osoba starsza waży więcej, należy wybrać takie łóżko, by było jeszcze bardziej  stabilne i wytrzymałe.

 

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!