Jak wybrać prezent świąteczny dla seniora?

Jak wybrać prezent świąteczny dla seniora?
Drukuj Skomentuj

Święta coraz bliżej, dlatego już teraz podpowiadamy, jaki prezent dać naszemu kochanemu seniorowi!

Liczy się intencja

 

Większość seniorów na pytanie, co chcieliby dostać na Święta, odpowie, że nic nie jest im potrzebne. Warto jednak pamiętać o seniorze. Nawet mały gest, dopasowany do jego wieku i charakteru, sprawi mu przyjemność.


Sprawdź również: Najlepsze przepisy dla seniorów na Wigilię!

 

Pomyśl o jego potrzebach

 

Jeśli twój senior jest sentymentalnym człowiekiem daj mu ramka na zdjęcie wypełniona pamiątkową fotografią lub album na zdjęcia np. w formie nowoczesnej fotoksiążki.

Jeśli jest aktywny, warto kupić mu  kijki do nordic walking. Dobrym pomysłem jest też zorganizowanie wraz z seniorem wspólnego wyjazdu - np. w góry.

Jeśli lubi czytać - zainwestuj w dobrą książkę. Może być to jego ulubiona książka w nowym wydaniu, lub całkiem nowa, nawiązująca do jego zainteresowań. Dobrym pomysłem będzie wspólne czytanie świeżo zakupionej książki. Z pewnością to sprawi, że starsza się rozweseli i poczuje znacznie lepiej.


Uniwersalne prezenty

 

Uniwersalne będą prezenty prozdrowotne - warto zainwestować w dobrej jakości witaminy, lub suplementy diety, specjalnie zaprojektowane pod seniora. Dobrym pomysłem jest także praktyczny zakup - np. telefonu komórkowego z dużymi cyframi i wyświetlaczem. Taki telefon powinien być prosty w obsłudze. 

Rozwijającym naszego seniora zakupem będzie ciekawa gra planszowa lub nowe szachy, czy warcaby. Takie prezenty kształtują wyobraźnię i rozwijają umiejętność logicznego myślenia.


Podaruj mu swój czas

 

Nie trzeba wydawać ogromnej ilości pieniędzy na prezent, aby jednocześnie sprawić dziadkowi i babci radość. Tak naprawdę liczy się pamięć. Zakupiony prezent może być drobiazgiem, najważniejsze jest okazane zainteresowanie. Przy wyborze świątecznych prezentów, należy pamiętać, że żaden prezent nie zastąpi czasu, który możemy podarować drugiemu człowiekowi. Żaden upominek nie ucieszy, jeśli na co dzień unikamy kontaktu. Warto poświęcić chwilę podczas świąt na refleksję i zadumę nad tym co najcenniejsze w życiu.

 

Sprawdź także: 10 najpiękniejszych kolęd!

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!