Jak wyczyścić białe buty? - domowe sposoby

Jak wyczyścić białe buty? - domowe sposoby
Drukuj Skomentuj

Piękne, idealnie białe buty to marzenie każdej kobiety. Jeśli jednak jesteś osobą, która nie potrafi usiedzieć w miejscu, doskonale wiesz, jak trudno utrzymać biały materiałowy but w czystości. Przeczytaj, by dowiedzieć się, co zrobić, by twoje buty znów były śnieżnobiałe!

 

Pranie butów w pralce zdecydowanie nie wpływa na nie dobrze. Należy ograniczyć ich pranie w miarę możliwości i postawić na bardziej skuteczne, a jednocześnie domowe sposoby. Sprawdź je wszystkie!

 

Soda oczyszczona i ocet

 

Należy wymieszać ze sobą w miseczce te sodę oczyszczoną i ocet w proporcjach 1:1, a następnie wetrzeć mieszankę w buty za pomocą szczotki. Najlepiej sprawdzi się do tego  szczoteczka do zębów, która wejdzie w każdy zakamarek buta. Mieszankę należy zostawić na butach na kwadrans, by po wyznaczonym czasie zmyć ją wodą.

 

Biała pasta do zębów

 

Tkaninę należy zmiękczyć wodą, by następnie nałożyć na nią białą pastę do zębów. Należy równomiernie i dokładnie wetrzeć pastę w buty, a następnie zmyć ją ciepłą wodą.

 

Płyn do mycia naczyń i soda oczyszczona

 

Należy wymieszać ze sobą dwa składniki – płyn do mycia naczyń i sodę oczyszczoną. Buty powinny zostać zwilżone wodą jedynie na wierzchu, a na szczoteczkę należy nałożyć mieszankę sody i płynu. Następny krok przewiduje wcieranie mieszanki kolistymi ruchami w buty. Później, ręcznikiem papierowym należy zebrać brudną pianę i odstawić buty do wyschnięcia w nienasłonecznionym miejscu. Jeśli wystawisz je na słońce – zżółkną!

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!