Jak zmniejszyć ryzyko raka prostaty? Te ćwiczenia ratują życie

Jak zmniejszyć ryzyko raka prostaty? Te ćwiczenia ratują życie
Drukuj Skomentuj

Jak zmniejszyć ryzyko raka prostaty? Okazuje się, że są na to sposoby. Zdaniem ekspertów niezależnie od tego w jakim wieku jest mężczyzna, poprawienie sprawności fizycznej może mieć ogromny wpływ.

Jak zmniejszyć ryzyko raka prostaty? Zacznij ćwiczyć


American Cancer Society poinformowało, że około 1 na 8 mężczyzn zachoruje na raka prostaty w ciągu swojego życia. Badania wskazują jednak, że zwiększenie aktywności fizycznej, może uchronić przed chorobą.

 

Sprawdź także: Nowa waloryzacja emerytur 2024. Oraz podwyżka 13. I 14. Emerytury


„Wyniki pokazały, że mężczyźni mogą zmniejszyć ryzyko raka prostaty, poprawiając wydolność krążeniowo-oddechową poprzez ćwiczenia podnoszące tętno” – informuje dr Kate Bolam, jedna z naukowczyń ze Szwedzkiej Szkoły Sportu i Nauk o Zdrowiu GIH w  Sztokholmie.


"Nieważne, w jakim jesteś wieku, niezależnie od tego, w którym miejscu życia się znajdujesz (...), jeśli poprawisz swoją sprawność fizyczną, nawet w stosunkowo niewielkim stopniu, możesz znacząco zmniejszyć ryzyko rozwoju raka prostaty" - mówi dr William Oh, dyrektor medyczny Fundacji na rzecz Walki z Rakiem Prostaty.

 

Sprawdź także: Uważaj, urzędnicy pukają do domów. Sprawdzają te 2 rzeczy


Zachęca też mężczyzn do tego, by ci zwiększyli swoją aktywność fizyczną. Świetnie sprawdzą się wszystkie ćwiczenia, które podnoszą tętno i poprawiają wydolność krążeniowo-oddechową. Doskonale sprawdzą się jazda na rowerze, bieganie, wędrówki lub pływanie. Wyniki badań wskazują, że co najmniej 120 minut umiarkowanych ćwiczeń lub co najmniej 40 minut intensywnych ćwiczeń tygodniowo, obniżyło ryzyko śmierci wśród pacjentów chorych na raka.

 

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

 

Źródło:  "British Journal of Sports Medicine"

 

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!