Jaki krem do cery dojrzałej?

Jaki krem do cery dojrzałej?
Drukuj Skomentuj

Na rynku jest tak wiele różnych kremów, że można pogubić się w ich typach i składach. Jeden krem likwiduje zmarszczki, inny wolne rodniki, a jeszcze inny regeneruje. Zastanawiasz się czym tak naprawdę się charakteryzują? Jeśli tak, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Kremy chroniące przed promieniowaniem UV


O tym, że promieniowanie UV jest szkodliwe wie chyba każdy, ale niestety, kiedy kończy się lato odstawiamy krem z filtrem na dno szafki. Promieniowanie UV jest obecne nie tylko w lecie, ale o każdej porze roku. Dlatego krem z takim filtrem to podstawa, zwłaszcza, że większość zmian starczych wynika z tzw. fotostarzenia powodowanego szkodliwym działaniem promieniowania.

 

Stop wolnym rodnikom


Tak samo jak przed słońcem, naszą skórę trzeba chronić przed wolnymi rodnikami. Związki te bowiem bardzo szkodzą nie tylko skórze ale i całemu organizmowi. Można się chronić przed nimi jedząc więcej warzyw i owoców, jak i stosując kremy. Oto niektóre substancje antyoksydacyjne, będące składnikami kremów:


- witamina A,
- witamina C,
- witamina E,
- zielona herbata,
- soja,
- miłorząb,
- winogrona,
- nasiona pomidorów.

 

Krem przeciwzmarszczkowy


Żaden krem nie zlikwiduje zmarszczek, może tylko wygładzić i spłycić te bardziej powierzchowne. Nie należy się więc nastawiać na efekt liftingu. Nie znaczy to jednak, że mamy ich nie stosować. Owszem, należy ich używać by poprawić stan skóry. Nie możemy jednak oczekiwać skóry gładkiej jak u niemowlaka. W dobrym kremie przeciwzmarszczkowym powinny znjadować się następujące składniki:
- koenzym Q10,
- kwas hialuronowy,
- witamina C,
- genisteina,
- polipeptydy,
- kwasy AHA I BHA.

 

Krem naprawczy


Takie kremy są przeznaczone dla osób, których skóra jest ściągnięta, przesuszona, piecze i jest nienaturalnie napięta. Zazwyczaj mają dość tłustą konsystencję i są bogate w NNKT, oleje roślinne, ceramidy, alantoinę oraz susbstancje łagodzące: rumianek lub aloes.

 

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Słowa kluczowe