Jaki prezent dla seniora?

Jaki prezent dla seniora?
Drukuj Skomentuj

Grudzień to czas szykowania świątecznych upominków dla bliskich. Oznacza to również wiele dylematów, co podarować, by prezent był trafiony. Jeśli i Ty zastanawiasz się, jaki prezent dla seniora wybrać, ten artykuł jest dla ciebie.

Obdarowywanie prezentami – świąteczna tradycja

 

W naszej kulturze wręczanie prezentów stanowi nie tylko miły gest, ale jest również wyrazem szacunku, więzi i pamięci o drugiej osobie. Większość Polaków nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia bez upominków pod choinką. Prezenty są przecież uwielbiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Lubimy je dostawać, ale przygotowywanie ich dla bliskich stanowi czasem nie lada wyzwanie. Wiele osób nie wie, czym uszczęśliwić drugą osobę, zwłaszcza kiedy należy ona do starszego pokolenia. Jaki prezent dla seniora będzie odpowiedni i przyniesie radość? Poznaj trzy ciekawe propozycje. 

 

Albumy i ramki na zdjęcia

 

Osoby starsze lubią kolekcjonować wspomnienia i powracać do nich pamięcią. Rodzinne fotografie są dla nich bezcenne, dlatego ciekawą propozycją może być album na zdjęcia. Senior ucieszy się także z ramki z rodzinną fotografią. Możesz umieścić w niej krajobraz ulubionego miejsca lub kadr ze wspólnej wycieczki. Powrót do przeszłości dzięki takiemu gadżetowi będzie szczególnie sentymentalny. 

 

Prezent hand made 

 

A może wykonasz ramkę na zdjęcia własnoręcznie? Osoby starsze nie przykładają wagi do ceny prezentu, ale zawsze doceniają nakład pracy i trud włożony w wykonanie ozdoby. Może to być np. świąteczna kartka albo wazon. Miłą niespodzianką może być również wysłanie takiej karki świątecznej tradycyjną pocztą. Powrót do tradycji przywoła miłe wspomnienia i będzie jej kontynuacją. Warto zaangażować w to szczególnie najmłodsze pokolenie.

 

Upominek umożliwiający rozwój zainteresowań

 

Zamiast kolejnego szalika czy swetra podaruj coś wyjątkowego. Pamiętaj, że osoby starsze też chcą się rozwijać i dobrze bawić. Zastanów się, jakie hobby ma senior i na tej podstawie wybierz prezent. Zastanów się, czy ucieszy go zestaw malarski, szkatułka z koralikami do tworzenia biżuterii czy może komplet do dekoracji ciast? Dobrym pomysłem na podarunek jest piękny notes, który zachęci seniora do spisania swoich wspomnień w formie pamiętnika lub tomiku wierszy. A gdy nie wiesz, co lubi najbliższa osoba, rozejrzyj się za ciekawą planszówką albo książką. Jeśli będzie to publikacja aktywizacyjna, umożliwisz jej rozwój osobisty lub powrót do pasji sprzed lat. 

 

To tylko trzy propozycje, których warto spróbować. Pamiętaj, że każdy jest inny i nie ma takich prezentów, które pasują do wszystkich. Ważne, by przy wyborze zawsze kierować się sercem. 

 

 

Barbara Górnicka-Naszkiewicz

Super Senior. Aktywizacja i komunikacja 60+

Podobne artykuły

Skomentuj

Dodane komentarze (1)