Jakie produkty włączyć do diety seniora? Te obowiązkowo

Jakie produkty włączyć do diety seniora? Te obowiązkowo
Drukuj Skomentuj

Jakie produkty włączyć do diety seniora? Zastanawiają się nad tym opiekunowie seniorów, ale i rodzina. W podeszłym wieku dbanie o żywienie jest niezwykle ważne. Co zatem powinniśmy włączyć do diety seniora? Podpowiadamy.

Jakie produkty włączyć do diety seniora? Tego nie może zabraknąć


Odpowiednie żywienie to podstawa. Szczególnie ważne jest to w wieku senioralnym, kiedy to obecność niektórych produktów w diecie zdecydowanie nie będzie nam sprzyjać.


Niezbędne w diecie seniora są warzywa i owoce, które są doskonałym źródłem potasu i błonnika, a przede wszystkim witamin. Warto również włączyć do diety 2-3 łyżki oliwy lub oleju kukurydzianego, słonecznikowego, sojowego, lnianego. Najlepiej będą komponować się z surówkami, a mogą zdziałać cuda.

 

Sprawdź także: Przepis na syrop z mniszka lekarskiego. Domowy i skuteczny


Pieczywo pszenne warto zastąpić pieczywem pełnoziarnistym i mieszanym oraz zdecydowanie częściej jeść kasze, ryż, makarony i ziemniaki. Mięsa również nie powinno zabraknąć w jadłospisie seniora. Chude mięso co najmniej raz w tygodniu oraz 200 gramów ryby w tygodniu to podstawa.


Seniorzy powinni jeść również nie więcej niż trzy jajka z żółtkiem tygodniowo. Białko mogą jeść nawet częściej. Co najmniej dwa razy w tygodniu warto postawić na fasolę, soję czy soczewicę. Nie może zabraknąć też nabiału, który jest podstawą diety. Jest świetnym źródłem białka, który wzmacnia kości i zęby, co szczególnie przyda się w wieku senioralnym.

 

Sprawdź również: Prawoślaz lekarski - na co stosować? Ma magiczne właściwości


Warto zadbać o to, by posiłki były zbilansowane oraz o to, by senior się nie przejadał, ale czuł sytość.

 

 

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!